تازه ترین آمارهای جهانی کرونا

تازه ترین آمارهای جهانی کرونا مجموع آمار مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 453 میلیون و 755 هزار و 559 نفر رسیده و تا حالا مرگ شش میلیون و 51 هزار و 371 نفر نیز بر اثر این بیماری تأیید شده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱ میلیون مبتلا و بیش از ۹۹۱ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته است.
همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۴ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود.
پس از آن هند با بیش از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۵۸ هزار قربانی، اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۳.۳ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۸۱، ۱۰۸، ۷۸۶
۹۹۱، ۲۶۰۲هند۴۲، ۹۸۴، ۲۶۱
۵۱۵، ۷۴۵۳برزیل۲۹، ۲۴۹، ۹۰۳۶۵۴، ۱۴۷۴فرانسه۲۳، ۳۰۸، ۸۸۰۱۳۹، ۸۸۰۵انگلیس۱۹، ۴۵۷، ۹۷۶۱۶۲، ۶۲۴۶روسیه۱۷، ۱۹۱، ۳۰۰۳۵۸، ۹۱۱
۷آلمان۱۶، ۶۳۶، ۶۰۶
۱۲۵، ۶۶۹
۸ترکیه۱۴، ۴۸۸، ۳۷۳
۹۶، ۰۹۴۹ایتالیا۱۳، ۲۱۴، ۴۹۸۱۵۶، ۴۹۳۱۰اسپانیا۱۱، ۲۰۴، ۱۲۵۱۰۱، ۰۷۷همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۱۳ هزار و ۵۹۱ مورد مبتلاشدن و ۱۳۸ هزار و ۵۷۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر اساس آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تا حالا در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، اندونزی، کره جنوبی، لهستان، ژاپن، مکزیک، ویتنام، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، آفریقای جنوبی، فیلیپین، جمهوری چک، بلژیک، استرالیا، پرو، پرتغال، کانادا، شیلی، تایلند، سوئیس و اتریش نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

منبع:

1400/12/21
12:20:28
5.0 / 5
305
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما