در گفت وگو با مطب نما اعلام شد

هوای تهران ناسالم برای همه گروه ها

هوای تهران ناسالم برای همه گروه ها رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ضمن اخطار نسبت شرایط ناسالم هوای تهران برای همه گروه ها، اظهار داشت: در این شرایط خطر افزایش بیماری های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علایم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.دکتر عباس شاهسونی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت آلودگی هوای تهران، اظهار داشت: هم اکنون ۱۹ ایستگاه کیفیت هوا در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه ها» قرار دارند و این مناطق با شاخص بالای ۱۵۰ در وضعیت اضطرار هستند.

وی با اشاره به اینکه در مناطق یک، ۱۵ و ۱۴ شدیدترین وضعیت آلودگی هوا را داریم، اضافه کرد: گروههای حساس، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان آبستن و کودکان تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند. همینطور ورزشکاران از ورزش در فضای باز پرهیز کنند و افرادی که باید در محل کار حاضر می شوند کمتر در فضای باز حضور داشته باشند.

شاهسونی تصریح کرد: در این شرایط خطر افزایش بیماری های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علایم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.

وی اظهار داشت: طبق تحقیقات انجام شده در دنیا، وضعیت مرگ و مبتلا شدن به بیماری های قلبی، ریوی، تنفسی و... که به مواجهه دراز مدت با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون منتسب هستند، به این صورت است؛ ۲۰ درصد از مرگ های طبیعی منتسب به مواجهه طولانی مدت با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای آزاد هستند. همینطور ۳۴ درصد از بیماری های ایسکمیک قلبی، ۲۴ درصد از سکته های مغزی، ۳۳ درصد از بیماری های انسداد مزمن ریوی، ۴۶ درصد از عفونت دستگاه تنفسی تحتانی و ۲۸ درصد از سرطان های ریه در دنیا منتسب به مواجهه طولانی مدت با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای آزاد هستند.
1400/09/15
18:33:51
5.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما