آمار جهانی پاندمی کووید

آمار جهانی پاندمی کووید مطب نما: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 245 میلیون و 310 هزار و 781 نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و 979 هزار و 544 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده و همین طور 222 میلیون و 400 هزار و 217 نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته اند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۶.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۷۵۹ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۶ هزار و هند با بیش از ۴۵۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۶، ۴۹۷، ۷۱۹ ۷۵۹، ۹۳۲ ۲ هند ۳۴، ۲۱۵، ۶۵۳ ۴۵۵، ۶۸۴ ۳ برزیل ۲۱، ۷۴۸، ۹۸۴ ۶۰۶، ۲۹۳ ۴ انگلیس ۸، ۸۵۳، ۲۲۷ ۱۳۹، ۸۳۴ ۵ روسیه ۸، ۳۱۶، ۰۱۹ ۲۳۲، ۷۷۵ ۶ ترکیه ۷، ۹۰۹، ۱۱۱ ۶۹، ۵۵۹ ۷ فرانسه ۷، ۱۳۳، ۷۶۶ ۱۱۷، ۵۵۵ ۸ ایران ۵، ۸۷۷، ۴۵۶ ۱۲۵، ۵۱۹ ۹ آرژانتین ۵، ۲۸۳، ۰۰۰ ۱۱۵، ۸۶۶ ۱۰ اسپانیا ۵، ۰۰۴، ۱۴۳ ۸۷، ۲۳۸ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۳۲ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی هشت میلیون و ۸۵۳ هزار و ۲۲۷ بیمار کرونائی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همین طور ایران با مجموع پنج میلیون و ۸۷۷ هزار و ۴۵۶ مبتلاشدن و ۱۲۵ هزار و ۵۱۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/08/05
17:52:01
5.0 / 5
277
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما