دبیر كمیته علمی كشوری كرونا اعلام كرد

پروتکل جدید درمان کرونا درحال تصویب

پروتکل جدید درمان کرونا درحال تصویب دبیر کمیته علمی کشوری کرونا اظهار داشت: بمنظور پیش گیری از مبتلاشدن به کرونا، علاوه بر تزریق دو دز واکسن باید اقدامات بهداشتی را جدی گرفته و پروتکلهای بهداشتی را رعایت نماییم.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر حمید رضا جماعتی در حاشیه برگزاری کمیته علمی کشوری کنترل و مقابله با کووید ۱۹ با اشاره به اینکه این کمیته بصورت هفتگی و با حضور ۵۰ نفر از متخصصان و فوق تخصصین ICU، ریه، عفونی، و رشته های در رابطه با کرونا برگزار می شود، اضافه کرد: امروز جلسه این کمیته، درباب پروتکلهای درمانی کرونا و بروز رسانی آخرین درمان های این بیماری انجام شد.

ایشان سپس اضافه کرد: بحث امروز درباب داروهای مصرف شده برای درمان بیماری کرونا و تاثیر و کارایی آنها است و پروتکل جدید که بر طبق مراحل مختلف بیماری کرونا می باشد درحال تصویب است.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا درباب علت فوت برخی افراد با وجود تزریق دو دز واکسن کرونا اظهار داشت: تزریق واکسن موجب کاهش مرگ و میر و بستری شدن بیماران در بیمارستان ها می شود ولی بطور کلی هیچ واکسنی در دنیا وجود ندارد که ۱۰۰ در صد جلوی مرگ و میر یا بستری بیماران را بگیرد.

دکتر جماعتی در ادامه با اشاره به اینکه مبتلاشدن به کرونا و مرگ و میر افراد بستگی به بیماریهای زمینه ای فرد و زمان ابتلایشان به این بیماری دارد، اضافه کرد: ایمنی در برابر کرونا پس از دو تا سه هفته از تزریق دز دوم واکسن در بدن ایجاد می شود. درصورتی که برخی افراد پس از تزریق دز اول واکسن و یا بلافاصله پس از تزریق دز دوم مبتلا به کرونا می شوند.

وی همین طور اظهار داشت: از دیگر عوامل مبتلاشدن به بیماری کرونا، بیماریهای زمینه ای است که سیستم ایمنی این افراد بسیار ضعیف است و با زدن واکسن هم ایمنی لازم در بدنشان ایجاد نمی گردد و مانع بستری یا مرگ این افراد نمی گردد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، جماعتی با بیان این که سن بالای افرادی که بیماری زمینه ای دارند نیز عامل دیگری برای مبتلاشدن و مرگ این بیماران می شود، اظهار داشت: گاهی بیماران زمینه ای در مقابل تعداد بسیار زیادی از ویروس کرونا قرار می گیرند و باوجود این که واکسن کرونا را هم تزریق کرده باشند، سیستم ایمنی این افراد تاب بیماری را نمی آورد.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا اشاره کرد: باید علاوه بر تزریق دو دز واکسن، اقدامات لازم بهداشتی همچون زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، اجتناب از دور همی ها و مسافرت ها را نیز انجام دهیم تا از مبتلاشدن به کرونا جلوگیری شود و این که تصور نماییم تنها با زدن واکسن از مبتلاشدن و مرگ پیشگیری می شود، فکر خامی است.

جماعتی در ادامه اشاره کرد: حتما علاوه بر واکسیناسیون و مراعات اصول بهداشتی ذکر شده، باید مراقب باشیم که خودمان را در مقابل ویروس قرار ندهیم.1400/07/18
23:16:12
5.0 / 5
354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما