همکاری دانشگاه فردوسی با مرکز تحقیقات ایتالیا در حوزه مدیریت ریسک و فرونشست

همکاری دانشگاه فردوسی با مرکز تحقیقات ایتالیا در حوزه مدیریت ریسک و فرونشست مطب نما: دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز تحقیقات ژئوهیدرولوژی وابسته به شورای ملی پژوهش در کشور ایتالیا با هدف همکاریهای علمی متقابل تفاهم نامه منعقد نمودند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، فعالیت مرکز تحقیقات ژئوهیدرولوژی ایتالیا جهت حفاظت در مقابل مخاطرات ژئوهیدرولوژیک مانند فرونشست، فروچاله، فرسایش و سایر مخاطرات مرتبط متمرکز است و تفاهمنامه منعقد شده بین دو نهاد، این امکان را می دهد تا ضمن تمرکز بر فعالیتهای علمی مشترک و تبادل استاد و دانشجو، بر روی مباحثی که امروز بعنوان چالش های محیط زیست و مخاطرات زیست بوم های ایران مطرح است، فعالیتهای علمی و طرح های مشترک پژوهشی جهت حل بحران صورت گیرد.

عمده محورهای این تفاهمنامه بر مباحث در رابطه با فرسایش، حفاظت و احیاء خاک، ژئومورفولوژی خاک، تخریب خاک و اکوژئومورفولوژی، مدلسازی مخاطرات ژئوهیدرولوژیک بخصوص فرسایش زیرزمینی و تونلی، فرونشست و گسترش فروچاله ها و مدیریت ریسک و حل این بحران ها تاکید دارد.

تبادل استاد و دانشجو در مورد موضوع های مورد بحث در تفاهمنامه، برگزاری دوره ها و سیمنارهای مشترک علمی و هم انجام تحقیقات مشترک و امکان استفاده مشترک از امکانات، ابزار و تجهیزات لازم جهت پژوهش ها، همچون انتظارات و فعالیتهایی است که در تفاهمنامه دیده شده است.

به نقل از دانشگاه فردوسی، این تفاهمنامه به تلاش دکتر عادل سپهر، دانشیار دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست و هم مدیر گروه پژوهشی مخاطرات محیطی و مدیریت اکوسیستم پژوهشکده آب و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد بعنوان هماهنگ کننده و رابط علمی این دانشگاه با طرف ایتالیایی و با امضاء رئیس دانشگاه فردوسی و رئیس مرکز تحقیقات ژئوهیدرولوژی ایتالیا در دو نسخه منعقد شد.
منبع:

1400/07/17
19:52:59
5.0 / 5
278
تگهای خبر: تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما