سفارش هایی برای تسکین درد میگرن

سفارش هایی برای تسکین درد میگرن مطب نما: افرادی که گرفتار حمله میگرنی می شوند، تنها به دنبال آن هستند که هر چه سریع تر علایم بیماری تسکین پیدا کند.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، در بعضی از افراد مصرف داروهای میگرن می تواند به کاهش درد کمک نماید. اما آیا راهکارهای دیگری وجود دارد که بتوان مدت زمان حمله میگرنی را کوتاه تر ساخت یا تحمل علایم تا زمان شروع اثربخشی دارو را بیشتر کرد؟

سایت everydayhealth نوشت: اگر همچون افرادی هستید که گرفتار حمله میگرنی می شوید سفارش های زیر را در نظر داشته باشید. این راهکار ها بدون عوارض جانبی هستند.

- استراحت در اتاق تاریک و آرام

بسیاری از مبتلایان به میگرن به نور و صدا حساسیت دارند که می تواند سردرد را تشدید کند. درد میگرنی ناشی از قرار گرفتن در معرض نور را میتوان در گروهی از سلول های سنسور نور در چشم معروف به سلول های گانگلیونی شبکیه ردیابی کرد که به حفظ چرخه خواب و بیداری و واکنش مردمک به نور کمک می نماید.

قرار گرفتن در معرض نور سبب فعال شدن سلول های گانگلیونی شبکیه و سلول های انتقال دهنده درد می شود و سلول ها برای چندین دقیقه فعال می مانند. محققان این نظریه را مطرح می کنند که این مکانیسم می تواند دلیل بدتر شدن سردرد هنگام قرار گرفتن در معرض نور و بهبود آن ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بعد از قرار گرفتن در تاریکی باشد.

- قرار دادن کمپرس گرم یا سرد روی سر یا گردن

کمپرس گرم یا سرد را روی پیشانی یا پشت گردن خود قرار دهید. خیلی از بیماران کمپرس سرد را ترجیح می دهند. سرما می تواند اثر بی حس کننده داشته باشد و سبب می شود تمرکز مغز روی میگرن برداشته شود. امکان دارد برخی افراد کمپرس گرم را ترجیح دهند. گرما می تواند به انبساط ماهیچه های تحت فشار کمک نماید همینطور حمام یا دوش آب گرم سفارش می شود.

- نوشیدن مایعات کافی

بررسی انجام شده در آمریکا نشان داده است از هر سه فرد مبتلا به میگرن، یک نفر بر این باور است که کم آبی بدن عامل ایجاد سردرد است ازاین رو تأمین آب مورد نیاز بدن بین حملات میگرنی می تواند به پیشگیری از بعضی از حملات کمک نماید.

- ماساژ گیجگاه

ماساژ می تواند به انبساط ماهیچه ها کمک نماید و تأثیر آن در کنترل درد در چندین بیماری همچون سردرد مورد مطالعه قرار گرفته است. به قول متخصصان اثربخشی این روش به شخص بستگی دارد. بعضی از افراد مبتلا به میگرن امکان دارد به لمس بسیار حساس باشند و ماساژ می تواند حال آنان را بدتر کند.

- مدیتیشن

از هر ۱۰ فرد مبتلا به میگرن، هشت نفر استرس را محرک سردرد می دانند. مدیتیشن با تمرکز بر آنچه که هم اکنون درحال اتفاق افتادن است می تواند به افراد در مدیریت استرس کمک نماید.

- استشمام اسطوخودوس

رایحه اسطوخودوس می تواند اثر آرام بخش داشته باشد و به کاهش استرس هم کمک می نماید. روغن اسطوخودوس هم به صورت خاص بعنوان درمان میگرن مورد مطالعه قرار گرفته است. محققان در مطالعه ای تأثیر استفاده از اسانس اسطوخودوس را در افرادی که گرفتار حمله میگرنی شده اند، ارزیابی کرده اند و مشخص شد در افرادی که روغن اسطوخودوس به مدت ۱۵ دقیقه استنشاق شده، شدت سردرد نسبت به افرادی که این کار را انجام نداده اند، کمتر شده است.

منبع:

1400/07/02
12:17:26
5.0 / 5
224
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما