وقتی آرایشگرها پزشک می شوند

وقتی آرایشگرها پزشک می شوند به گزارش مطب نما لرستان رئیس سازمان نظام پزشکی لرستان اظهار داشت: سرفصل های مشکلات و بیماری های پوست در ارتباط با رشته پزشکی  است، آرایشگاه ها و دیگر رشته ها حق دخالت در این امور را ندارند.


دکتر علاءالدین شیخی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: اخیراً شکایات رسیده در ارتباط با زیبایی، که افراد به مراکز غیر مجاز و فاقد پروانه مراجعه نموده اند در سازمان نظام پزشکی استان رو به افزایش است.
وی افزود: روزانه بیمارانی داریم که با رفتن به افراد فاقد صلاحیت در حوزه پوست و زیبایی و پرداخت هزینه های گزاف گرفتار عوارض شدید شده اند که متاسفانه برخی از این عوارض برگشت ناپذیر است.
رئیس سازمان نظام پزشکی لرستان اظهار داشت: انتظار این سازمان بعنوان بزرگترین سازمان تخصصی غیردولتی از مردم فهیم لرستانی این است که برای مسائل زیبایی و سلامت پوست به پزشکانی که دارای مجوز لازم از سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت هستند و دارای تبحر و تجربه کافی بوده و گواهی دوره های مربوطه را از این دو سازمان دریافت کرده اند رجوع کنند.
شیخی بیان نمود: باتوجه به این که سرفصل های مشکلات و بیماری های پوست در ارتباط با رشته پزشکی است، آرایشگاه ها و دیگر رشته ها حق دخالت در این امور را ندارند.
وی ضمن اشاره به این که به منظور پیشگیری از هرگونه عارضه و خسارت لزوم دارد اقدامات درمانی شامل اعمال سرپایی یا تجویز دارو برای بیماری های پوست و مو و زیبایی، صرفا در مراکز درمانی مجاز و تابلودار و توسط پزشکان صلاحیت دار مجاز است، بیان نمود: شهروندان از رفتن به مراکز درمانی غیر مجاز و فاقد تابلو و مدارک لازم و واحدهای صنفی غیردرمانی که برخلاف مقررات در امور پزشکی دخالت می کنند بپرهیزند.
رئیس سازمان نظام پزشکی لرستان با تاکید براینکه تبلیغات در رسانه های حقیقی و مجازی در قالب مقررات و صلاحیت حرفه ای احتیاج به مجوز نظام پزشکی دارد، اظهار داشت: از آنجائیکه امکان دارد به تبلیغات غیر مجاز و بعضاً کذب و گمراه کننده بخصوص در فضای مجازی برخورد کنید برای حصول اطمینان می توانید از مراجع ذیصلاح مانند اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان، نظام پزشکی استان و یا از پزشک معتمد خود سوال کنید.
شیخی خاطرنشان کرد: درخواست من از صدا و سیمای بعنوان رسانه فراگیر این بوده که با حضور پزشکان صاحبنظر آموزش های لازم را به جامعه عرضه کند که البته در این مورد کم کاری شده است.
وی اظهار داشت: به شهروندان لرستانی سفارش می شود فریب تصاویر و کامنت های در ارتباط با مراکز و افراد غیر مجاز را نخورند.
منبع:

1400/06/20
11:30:39
5.0 / 5
308
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما