گزارش عملکرد هشت ساله مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی

گزارش عملکرد هشت ساله مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری گزارش عملکرد و اقدامات خودر را از سال 1392 تا سال 1400 منتشر نمود.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر کبیری، رییس مرکز در این گزارش به اهمیت دسترسی سریع به اطلاعات پژوهشی در سیستم سلامت اشاره کرده و شفافیت در نظام های ارزیابی علمی و پژوهشی را برای پژوهشگران و مدیران و سیاستگذاران حوزه پژوهش حائز اهمیت شمرد.
وی نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران(نوپا) را گامی موثر برای تحقق این هدف دانست. این مجموعه با ۱۴ سامانه امکان ارائه خدمت به کاربران در ۱۴ حیطه تخصصی را فراهم نموده است.
از دیگر اقدامات مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی واگذاری هشت ماموریت ملی به کلان مناطق آمایشی بوده است که جزئیات آن در فایل پیوست موجود است.
کبیری همین طور برگزاری سه دوره همایش حضوری کتابداران پزشکی و اطلاعات سلامت در سطح ملی و تقدیر از کتابداران پزشکی در سطح ملی را از دیگر اقدامات در امتداد تکریم و ارتقاء انگیزش کتابدان برشمرد.
وی برگزاری دوره های آموزشی تربیت مدرس در زمینه کتابدار بالینی و کتابدار پژوهشی در سطح ملی و منطقه ای را از دیگر دستاورد های مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی دانست.
بنا بر اعلام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، کبیری ارتقا سطح مجلات علوم پزشکی شامل ۴۵۳ مجله علمی پژوهشی که از این تعداد ۹۵ مورد دارای نمایه ISI بوده و ۷۹ مورد PubMed و ۱۵۹ عنوان از مجلات در Scopus نمایه می شوند، را از با اهمیت ترین دستاوردهای مجلات فعال در دانشگاههای علوم پزشکی کشور برشمرد و در آخر از حمایت های دکتر ملک زاده و دکتر نجفی بعنوان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همکاران شاغل در این مرکز تشکر کرد.
1400/06/13
23:06:39
5.0 / 5
517
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما