وزیر بهداشت:

مسئله کرونا تنها در ارتباط با وزارت بهداشت نیست

مسئله کرونا تنها در ارتباط با وزارت بهداشت نیست به گزارش مطب نما خوزستان وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مسئله کرونا تنها در ارتباط با وزارت بهداشت نیست، اظهار داشت: همه باید برای عبور از بحران کرونا کمک و همکاری کنند تا از این بحران عبور نماییم و لازم است همه سازمان هایی که می توانند کمک داشته باشند به وزارت بهداشت کمک کنند.


دکتر بهرام عین اللهی در جلسه شورای اداری خوزستان که امروز (۵ شهریورماه) با حضور رئیس جمهور در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار نمود: خوزستان وضعیتی بسیار بحرانی دارد و حدود ۳ هزار مریض بستری در این استان وجود دارد و 921 نفر از این افراد درICU هستند.
به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: حدود 110 مریض در خوزستان اینتوبه شده اند. میزان مرگ و میر افرادی که اینتوبه شده اند 90 درصد است و باید اظهار داشت که وضعیت در خوزستان بسیار بحرانی است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: سرانه تخت در خوزستان ۱.۱۷ است ازاین رو خوزستان جزو استان هایی است که کمبود تخت دارد. راه اندازی بیمارستان یک هزار تختخوابی برای خوزستان واجب است و باید به سرعت اجرایی شود.
وی با اشاره به اینکه مسئله کرونا تنها در ارتباط با وزارت بهداشت نیست، اظهار داشت: همه باید برای عبور از بحران کرونا کمک و همکاری کنند تا از این بحران عبور نماییم و لازم است همه سازمان هایی که می توانند کمک داشته باشند، به وزارت بهداشت کمک کنند.
عین اللهی با اشاره به اینکه یکی از اشکالات اساسی و بحران ها در همه گیری کرونا در خوزستان بحث نیروی انسانی است، اضافه کرد: نیروی انسانی شامل نیروهای تخصصی و غیر تخصصی است. در بحث نیروهای تخصصی با عنایت به وضعیتی که وجود دارد از خارج از استان خوزستان درحال تأمین نیرو هستیم اما یک سری از مشکلات هم در تأمین نیروهای غیر تخصصی مثل نیروهای خدماتی و کمک بهیارها وجود دارد.
وی بیان نمود: در این شرایط کرونایی بعضی از سازمان ها تعطیل و کارمندان آنها بیکار هستند. نمی گردد در این شرایط بعضی از سازمان ها بیکار باشند و برخی دیگر کار کنند. ستاد مدیریت بحران باید تصمیم گیری کند و از نیروهایی که در بعضی دستگاه ها بیکار هستند استفاده گردد تا بتوانیم از این بحران کرونا در خوزستان عبور نماییم.
وزیر بهداشت اظهار داشت: در بحث واکسیناسیون چند طرح خوب در خوزستان اجرایی شده است که برای اجرای آن از مردم کمک گرفته شده است و ما می خواهیم این طرح ها را به صورت کشوری اجرایی نماییم.
وی ادامه داد: حرکت مردمی در خوزستان انجام شده و برای مثال یک هیات تغییر کاربری داده است و به صورت 24 ساعته نسبت واکسیناسیون مردم اقدام می کند و تنها یک ناظر وجود دارد که بر فعالیت آنها نظارت می کند.
عین اللهی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون یک کار ملی است و نباید تنها به عهده دانشگاه علوم پزشکی باشد؛ اگر واکسن وارد کشور شود همه باید کمک کنند تا از همه امکانات برای واکسیناسیون مردم استفاده نماییم.
وی ضمن اشاره به عقب ماندگی در پرداخت به کارکنان بخش بهداشت و درمان خوزستان اظهار داشت: یکی از اشکالات اصلی در خوزستان بحث عقب افتادگی کارانه ها است که در این حوزه تلاش خواهیم کرد پرداختی ها را به پرسنل داشته باشیم. این عقب افتادگی ها در پرداخت ها زیاد است و سبب مشکلاتی می شود.
منبع:

1400/06/06
09:01:58
5.0 / 5
490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما