استاندار تهران عنوان كرد

تست کرونا تحت پوشش بیمه ها قرار گرفت

تست کرونا تحت پوشش بیمه ها قرار گرفت مطب نما: استاندار تهران از تحت پوشش قرار گرفتن تست کرونا توسط سازمان های بیمه گر آگاهی داد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن تبریک روز پزشک اظهار داشت: پزشکان در وضعیت سختی بیش از ۵۵۰ روز است که تمام ظرفیت و توان خودرا بکار گرفتند تا سلامتی و آرامش را به مردم بازگردانند که باید از همه آنها قدردانی نماییم.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره تمام شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعین سلامت، مدافعین حرم و شهیدان دولت رجایی و باهنر اظهار داشت: سازمان جهانی بهداشت سفارش ای دارد که بحث سلامت بحث یک وزارتخانه و دستگاه نیست و مربوط به همه ارکان حاکمیت است که تمام ارکان باید برای ارتقاء و حفظ سلامت همکاری داشته باشند.
وی افزود: نیروی انتظامی از بدو شیوع این بیماری تا به امروز همه ظرفیت خودرا بکار گرفته و شبانه روزی نسبت به کنترل ترددها اقدام نموده است. از طرف دیگر باید از همکاری اصناف که همیشه خود پیشقدم شده اند، قدردانی نماییم.
وی اشاره کرد: آمار و ارقام نشان داد پس از ۹ هفته، تعداد بیماران سرپایی به لطف خداوند و رعایت پروتکل ها با کاهش روبه رو شده است. تست های PCR تحت پوشش بیمه قرار گرفته که نگرانی ها برای بار مالی ناشی از این کار از دوش دانشگاه های علوم پزشکی برداشته خواهد شد، چونکه فردی که برای نداشتن منابع مالی، از انجام تست سر باز می زد بسیار خطرناک بود. پس امروز باید افراد را ترغیب نماییم که هر کس علایم دارد تست بدهد تا بدین ترتیب نسبت به شناسایی بموقع افراد اقدام گردد.
وی با تاکید بر این که سوش جدید لامبدا قدرت و بیماری زایی و سرایت بیشتری دارد، اضافه کرد: از فرمانداران درخواست می کنم ستاد مقابله با کرونای شهرستان ها را با ساختار صحیح شکل بدهند تا نسبت به مهار بیماری و کاهش سرایت اقدام نماییم. از طرف دیگر باید نسبت به شناسایی سوله های نزدیک به بیمارستان ها همانند آنچه در بهارستان و اسلامشهر شکل گرفته است اقدام گردد. آماده بودن و تمهید موثر ما را از نگرانی و دلهره در می آورد. اساسا حفظ سلامتی آحاد جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردارست. امیدواریم پیک بعدی وجود نداشته باشد اما اگر هم آمد باید آمادگی لازم را داشته باشیم.
وی اشاره کرد: کارگروه های طرح شهید سلیمانی شکل گرفته که امیدواریم در جلسه آینده نسبت به اقدامات انجام شده گزارش ها ارائه شود.
منبع:

1400/06/01
21:15:24
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما