محموله پانسمان بیماران EB در انبارهای وزارت بهداشت است

محموله پانسمان بیماران EB در انبارهای وزارت بهداشت است مطب نما: بر طبق اعلام سازمان غذا و دارو، تمام محموله های پانسمان تامین شده بیماران EB در انبارهای وزارت بهداشت موجود است و بمنظور مدیریت بهینه توزیع، پانسمان مورد نیاز به تناسب تعداد بیماران بصورت ماهانه تحویل خانه EB می شود.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، در اطلاعیه این سازمان آمده است: نظر به امتناع شرکت سوئدی تولیدکننده پانسمان بیماران EB به سبب اعمال تحریم های ظالمانه مقابل مردم و بیماران ایرانی، باوجود تمام محدودیت ها در تامین این نوع پانسمان ها، با تلاش وزارت بهداشت یک محموله شامل ۱۲ قلم پانسمان با همکاری سازمان یونیسف در فروردین ۹۹ تحویل وزارت بهداشت (انبار هیات امنا صرفه جویی ارزی) شد.
براین اساس تمامی پانسمان های محموله اهدایی سازمان یونیسف وارد انبار هیات امنای ارزی شد و بمنظور توزیع مناسب، اداره کل تجهیزات پزشکی برمبنای میزان نیاز ماهانه بیماران اعلامی توسط مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای معاونت درمان، مبادرت به صدور حواله توزیع به هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران کرده و طبق حواله های صادره به مدت ۴ ماه مستقیما تحویل خانه EB شد. همین طور قرار شد پانسمان های مورد نیاز بیماران در مراحل بعدی مطابق روال گذشته و متناسب با نیاز بیماران بوسیله دانشگاه ایران به خانه EB تحویل شود.
با توجه به این که عرضه این کالای پزشکی اساسی به طور یارانه ای تامین و برای مصرف کنندگان رایگان می باشد پس باید با مدیریت صحیح و دقیق توزیع شود تا ضمن پیش گیری از هر گونه سو استفاده به سهولت در دسترس بیماران مبتلا قرار گیرد و این عزیزان در دسترسی گرفتار مشکل نشوند، پس پانسمان ها به اندازه نیاز ماهانه توسط مرکز مدیریت بیماریهای معاونت درمان اعلام و حواله آن از طرف اداره کل تجهیزات پزشکی صادر و دانشگاه علوم پزشکی ایران پانسمان را به تناسب نیاز بیماران در اختیار خانه EB قرار می دهد.
دراین راستا تا تیرماه سال جاری ۹۷۵۳۶ عدد پانسمان تحویل خانه EB شده است، براین اساس تمام اطلاعات پانسمان های وارد شده، موجودی انبارها و تعداد تحویلی به خانه EB ثبت شده و به طور شفاف قابل رصد و پایش است؛ بدین سبب موضوع مفقودی پانسمانها به هیچ وجه صحت نداشته و منطقی هم نمی باشد و طرح این مساله تنها موجب نگرانی خانواده ها خواهد شد.
این گزارش می افزاید: همین طور تامین پانسمان مورد نیاز بیماران EB تا اختتام امسال پیش بینی شده و هم اکنون از ۱۲ قلم پانسمان مورد نیاز بیماران، موجودی تعدادی به مدت بیش از یک سال و معدودی از انواع آن به مدت ۶ ماه تامین شده است که برنامه ریزی برای تامین آنها نیز بصورت فراخوان توسط اداره کل تجهیزات پزشکی در حال انجام می باشد.
پس هیچ مشکلی در تامین این پانسمان ها وجود نداشته و به خانواده های بیماران پروانه ای این اطمینان را می دهد که هیچ دغدغه نسبت به تامین پانسمان نداشته باشند.
به گزارش وبدا، شایان ذکر است ادعاهای غیر مستند که سبب نگرانی خانواده های بیماران در تامین دارو و ملزومات شود، مصداق تشویش اذهان عمومی بوده و از طرف وزارت بهداشت قابل پیگیری حقوقی است.
منبع:

1400/05/01
11:23:58
5.0 / 5
516
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما