چرا سرایت پذیری سویه دلتا بیشتر است؟

چرا سرایت پذیری سویه دلتا بیشتر است؟ مطب نما: خراسان رضوی در صورتیکه نوع دلتا کووید-19 همچنان بر تعداد موارد جدید مبتلاشدن در ایالات متحده می افزاید، تحقیقات بیشتری نیز در مورد ویروس انجام می شود که نشان می دهد، این سویه خطرناک تر و عفونی تر از دیگر سویه های ویروس می باشد.


به نقل از نیوز، دکتر جف پوتوف از بیمارستان و کلینیک دانشگاه ویسکانسین ایالات متحده اظهار داشت: «واکسیناسیون معامله ای واقعی است بدین سبب اگر واکسینه نشدید جای نگرانی وجود دارد چون نتایج مطالعات نشان می دهد که سویه دلتا کمی خطرناک تر است و احتمال بستری شدن در بیمارستان را به میزان دو برابر می افزاید.»
نتایج این مطالعه نشان میدهد که افراد آلوده به نوع دلتا ۱۰۰۰ برابر نسخه ویروسی بیشتری در مجاری تنفسی دارند، همین طور این سویه ۲۲۵ برابر سریع تر توسعه می یابد.
پوتوف اظهار نمود: این موارد بیان کننده این است که چرا این ویروس بسیار بالاتر از سویه های دیگر ما را درگیر می کند برای اینکه افراد آلوده احیانا نسخه های بیشتری از این سویه ویروس را نسبت به دیگر سویه ها منتشر می کنند.
معاون وزیر خدمات بهداشتی ویسکانسین، جولی ویلمس ون دیک اظهار داشت: نوع دلتا در ایالات آمریکا درحال گسترش است. در مناطقی مانند جنوب غربی میسوری و آرکانزاس، شاهد افزایش امواج کووید هستیم که باردیگر بیش از اندازه ظرفیت تخت های بیمارستان و ای سی یو پر می شوند.
متخصصان معتقدند، افرادی که واکسینه نشده اند به ویروس فرصت جهش می دهند.
وان دیک اشاره کرد: نوع دلتا نه فقط قابل انتقال است بلکه بر افرادی که قبلا به کووید مبتلا شده اند نیز تاثیر می گذارد.
پوتوف در مورد دو مورد مبتلاشدن به بیماری و دریافت واکسن اظهار داشت: «ابتلا به این بیماری بسیار خطرناک تر از دریافت واکسن است.»
وان دیک نیز افرادی که هنوز واکسینه نشده اند را به دریافت واکسن تشویق کرد.
وی ادامه داد: حالا مرگ ناشی از مبتلاشدن به کووید-۱۹ قابل پیشگیری است.
منبع:

1400/04/23
11:32:27
5.0 / 5
594
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما