حریرچی:

مردم سیستان و بلوچستان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند

مردم سیستان و بلوچستان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند به گزارش مطب نما سیستان و بلوچستان معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: دست همه مردم سیستان و بلوچستان را می بوسم، از آنان تقاضا دارم تا دو هفته آینده دستورالعمل های بهداشتی را با حداکثر میزان رعایت نمایند و به سفارش های مقامات استانی و بهداشتی گوش فرا دهند تا این بحران عبور نماییم.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا حریرچی در نشست ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا سیستان وبلوچستان اظهار نمود: در چند ماه گذشته این استان از نظر بستری و مرگ بیماران مبتلا به کرونا از متوسط کشوری پایین تر بوده است، شاید آن زمان ویروس قدرت زیادی نداشته است.
وی اضافه کرد: به علت ورود ویروس های جهش یافته به سیستان و بلوچستان، کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح استان و برگزاری تجمعات در پیش از برگزاری انتخابات، تعداد مبتلایان به کرونا در استان از متوسط کشوری فراتر رفته است
وی افزود: متاسفانه سیستان و بلوچستان کمترین میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در سطح کشور دارد.
وی افزود: دست همه مردم سیستان و بلوچستان را می بوسم، از آنان تقاضا دارم تا دو هفته آینده دستورالعمل های بهداشتی را با حداکثر میزان رعایت نمایند و به سفارش های مقامات استانی و بهداشتی گوش فرا دهند تا این بحران عبور نماییم.
حریرچی اضافه کرد: مراکز ۱۶ ساعته با شدت و جدیت درحال عرضه خدمات به مردم هستند، بالای ۳۰۰۰ تست از امروز در مراکز غربالگری کرونا صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینکه الان ۷۰۰ تخت برای بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان فعال است، اظهار داشت: ۱۰۰ تخت بیمارستان جدید و آماده افتتاح علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان تجهیز شده است و در صورتیکه نیاز باشد به تخت های بستری کووید ۱۹ اضافه خواهد شد.
معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مرزهای رسمی استان به صورت کامل بسته شده است، متاسفانه در مرزهای غیررسمی ترددهایی صورت می گرفته که با دستور مقامات استانی محدودیت تردد آن به حداکثر رسیده است.
منبع:

1400/04/10
22:57:19
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما