راه اندازی سامانه اعلام بیمارستانهای دارای تخت خالی

راه اندازی سامانه اعلام بیمارستانهای دارای تخت خالی مطب نما: معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران ضمن اشاره به روند افزایشی بیماری در پایتخت در عین حال توضیحاتی درباره شروع به کار سامانه اعلام بیمارستان های دارای تخت خالی برای مبتلایان کرونا ارائه نمود.


دکتر نادر توکلی در گفتگو با ایسنا، درمورد آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان تهران، اظهار داشت: ما در پیک کرونا قرار داریم و این پیک حداقل تا یک الی دو هفته آینده ادامه دار خواهد بود. روند فعلی بیماری شیب افزایشی دارد اما مقدار شیب آن خیلی زیاد نیست.
وی ادامه داد: کماکان بستری های روزانه بیشتر از ۱۰۰۰ نفر است اما مبحث شاخصِ فعلی افزایش تعداد ترخیصی روزانه از بیمارستان ها است که بعد از فعال شدن طرح معالجه سرپایی بیماران کووید۱۹ تعداد ترخیصی های روزانه هم بیشتر از ۱۰۰۰ نفر شده است و یک تعادلی میان ورودی و خروجی بیماران بستری بوجود آمده است.
وی ضمن اشاره به مراسم و رویدادهای پیش رو، نظیر شبهای قدر، عید فطر و... اظهار نمود: با عنایت به این که ممنوعیتی در برگزاری مراسم شب قدر به وجود نیامده است، سفارش ما این است که شرکت در مراسمات شبهای قدر به شکل مجازی و از خانه باشد.
توکلی درباره راه اندازی سامانه «اعلام بیمارستان هایی با تخت خالی»، خاطرنشان کرد: سامانه تلفنی ۶۰۷۰ به راه افتاده است و بیماران می توانند تماس گرفته تا درصورتی که دستور بستری داشته باشند همکاران ما بر مبنای منتطقه جغرافیایی محل سکونت آنها برایشان مکان یابی کرده و آنها را به بیمارستان دارای تخت خالی ارجاع می دهند. ازاین رو با شماره گیری تلفن ۶۰۷۰ به همراه کد ۰۲۱ می توانند از این خدمت بهره مند شوند.
وی ضمن اشاره به مشکلاتی که در رعایت پروتکلهای بهداشتی وجود دارد، تصریح کرد: بخشی از مغازه هایی که غیر رسمی فعال می باشند و وسایل حمل و نقل عمومی ما را با مشکل همراه کرده اند و بیشترین عدم رعایت پروتکل ها در شهر تهران در ارتباط با رستوران ها است که فعال می باشند.
1400/02/10
13:26:44
5.0 / 5
793
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما