رئیس شبكه بهداشت دشتستان:

افزایش آمار بستری روزانه و بیماران بدحال كرونائی

افزایش آمار بستری روزانه و بیماران بدحال كرونائی بوشهر رئیس شبکه بهداشت دشتستان اظهار داشت: ظرفیت بیمارستان شهید گنجی در حال تکمیل شدن است و در حدود ۹۰ درصد خدمات به بیماران کرونائی ارائه می شود.


ماریا خویش دوست در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان دشتستان اظهار داشت: با ورود شهرستان به وضعیت قرمز کرونایی، فشار مضاعفی بر کادر درمانی وارد شده، ظرفیت بیمارستان شهید گنجی در حال تکمیل شدن است و سایر بیماران بستری در بیمارستان در معرض خطر هستند.
وی ضمن اشاره به حاکم شدن وضعیت قرمز کرونایی بر شهرستان اظهار نمود: هم اکنون شرایط سختی بر جامعه حاکم بوده، تاخت وتاز ویروس کرونا بیشتر شده و آمار بستری روزانه و بیماران بدحال کرونایی افزایش پیدا کرده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اضافه کرد: کمرنگ شدن رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جامعه موجبات ورود به وضعیت قرمز را فراهم نمود و الان شاهد افزایش فشارها بر کادر درمان شهرستان هستیم.
وی خاطرنشان کرد: با افزایش تعداد بیماران کرونایی، مطب ها و داروخانه ها هم قادر به پاسخگویی مطلوب به افراد نیستند و هزینه های درمانی خانوارها هم بیشتر شده است.
خویش دوست از تعطیلی اماکن مذهبی و تفریحی در سطح شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: به علت محدودیت های وضعیت قرمز کرونایی، نماز جمعه در سرتاسر شهرستان برگزار نمی گردد و اماکن مذهبی، فرهنگی و تفریحی شهرستان هم تعطیل بوده و مراسمات خاص ماه مبارک رمضان هم بر مبنای شیوه نامه های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا برگزار می شود.
وی ضمن اشاره به تعطیلی مشاغل گروه های ۲، ۳، ۴ و فشار اقتصادی ناشی از آن به مردم خاطرنشان کرد: کرونا علاوه بر تهدید سلامتی و جان مردم، فشار اقتصادی زیادی هم به مردم وارد کرده و تعطیلی مشاغل سبب بروز مشکلاتی برای معیشت مردم هم شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان رعایت دستورالعمل های بهداشتی را ضروری دانسته و اضافه کرد: همراهی مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی بسیار مهم بوده و باید آحاد مردم شهرستان، سفیران سلامت شوند و بار دیگر بزرگواری خویش را ثابت کرده و بعنوان الگویی در رعایت سفارش های بهداشتی نام خویش را در سطح استان و کشور بر سر زبان ها بیاندازند.
ماریا خویش دوست بر رعایت پروتکلهای بهداشتی تصریح کرد و اضافه کرد: اغلب مردم بافرهنگ و نجیب دشتستان دستورالعمل ها را رعایت می کنند ولی تعدادی هم رعایت نکرده و سبب سرایت ویروس به دیگران می شوند. درخواست ما این است که تک تک مردم دستورات بهداشتی را با جدیت و به صورت کامل رعایت نمایند.
وی با تکیه بر برخورد با ناقضان محدودیت های کرونایی ابراز کرد: طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا با ناقضان محدودیت های کرونایی برخورد قانونی شده و مردم عزیز شهرستان می توانند شکایات خود در این رابطه را به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند.
رئیس شبکه بهداشت دشتستان خاطرنشان کرد: مقابله با کرونا نیازمند عزم جدی و همگانی بوده و آحاد مردم باید در این راه همراهی کرده و با رعایت پروتکلهای بهداشتی به کادر درمان که هم اکنون تحت فشار زیادی است کمک کنند.1400/02/09
13:06:02
5.0 / 5
915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما