دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اعلام كرد

سیاست های جدید در حوزه نشریات

سیاست های جدید در حوزه نشریات مطب نما: کارشناس ارزیابی مجلات دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد چند ماه گذشته حوزه نشریات، سیاست های جدید دانشگاه در این عرصه را اعلام نمود.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، محمد حاجی باقر در این زمینه اظهار داشت: همیشه در تحقق اهداف کلان و طولانی مدت و برنامه ریزی، " تلاش و پیگیری مستمر نظارت بر عملکرد و لطمه شناسی وضع موجود "، یکی از فاکتورهای مهم است. بر این اساس طی سالهای اخیر، این امر اجرائی شده و در دوره فعلی نیز ادامه یافته است.
وی اضافه کرد: با بررسی های صورت گرفته و در جلسات مختلفی که با حضور سردبیران و کارشناسان مجلات و مسئول شرکت پشتیبان برگزار شد، مجموعه نقاط ضعف و قوت مسیر طی شده، بررسی و در جلسه ای با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، پیشنهادهای لازم ارائه شد و اجرای آنها در دستور کار سال جاری (۱۴۰۰) قرار گرفت.
حاجی باقر اظهار نمود: «به روز شدن پرداخت حق الزحمه داوری مقالات »، همچون سیاست های اتخاذ شده برای امسال است، چونکه یکی از اشکالات چند سال قبل مجلات که موجب طولانی شدن روند داوری و همچنین طولانی شدن روند انتشار مجلات می شد، این معضل بود که باتوجه به جلسه اخیر با معاون توسعه منابع و مدیریت دانشگاه و تاکید بر حل مشکل، پرداخت هفتگی حق الزحمه داوری مقالات ابلاغ گردید.
وی اضافه کرد: در امتداد حفظ کیفیت و ارتقای مقالات ورودی و در جهت مانع زدایی از پذیرش مقالات، با موافقت معاون تحقیقات و حمایت رئیس دانشگاه، «هزینه ارائه مقاله به مجلات دانشگاه، رایگان شد» و در حقیقت، تمامی مجلات دانشگاه از شروع امسال، بدون هزینه نسبت به پذیرش مقاله اقدام می کنند.
این کارشناس ارزیابی مجلات دانشگاه همین طور با اشاره به اینکه همچون مسائل مهم و تاثیر گذار در روند چاپ مقالات دانشگاه، پروسه بررسی و ارجاع مقالات به داوران است که گاهی با وقت محدود سردبیران این روند طولانی می شد، اظهار داشت: برای حل این مشکل، در برخی از مجلات دانشگاه همچون " توانبخشی " (لاتین) و " سالمند "، با « انتصاب دبیران بخشی »، به سردبیران کمک شد تا مسیر و زمان چاپ مجلات کوتاه تر شود.
بنابر اعلام وبدای دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ حاجی باقر اضافه کرد: با توجه به این که مجلات دانشگاه در نمایه های بین المللی تحت بررسی است و این مهم، همچون عوامل موثر در تثبیت و توسعه ستاندن نمایه های بین المللی است، امیدواریم با تلاش مستمر عزیزان در این عرصه، روند موفقیت های مجلات ادامه یافته و بزودی شاهد افزایش تعداد مجلات نمایه شده و همچنین کسب نمایه های جدید برای مجلات دانشگاه باشیم.
منبع:

1400/02/04
20:41:25
5.0 / 5
841
تگهای خبر: پذیرش , سلامت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما