جدید ترین آمار همه گیری كووید 19

جدید ترین آمار همه گیری كووید 19 شمار مبتلایان به بیماری ˮ کووید-۱۹ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۳۱ میلیون و ۹۲۰ هزار و ۲۲۵ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۸۶۶ هزار و ۷ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۰۶ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۷۸۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ هم بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۱.۴ میلیون مبتلا و بیشتر از ۵۶۸ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
برزیل هم با آمار بیشتر از ۱۲.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۲.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همچنین بعد از ایالات متحده کشورهای برزیل با بیشتر از ۳۳۱ هزار و مکزیک هم با بیشتر از ۲۰۴ هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آن هم کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور هم تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۱ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همچنین روسیه بیشتر از ۱۰۰ هزار، فرانسه بیشتر از ۹۶ هزار و آلمان هم بیشتر از ۷۷ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
پس از این کشورها، اسپانیا با بیشتر از ۷۵ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۶۴ هزار، ایران با بیشتر از ۶۳ هزار، آرژانتین با ۵۶ هزار، لهستان با بیشتر از ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۲ هزار و ۹۰۰، پرو با بیشتر از ۵۲ هزار و ۸۰۰ و اندونزی با بیشتر از ۴۱ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۱ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۳۳۱ مبتلا، ۵۶۸ هزار و ۷۷۷ قربانی
۲. برزیل: ۱۲ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۹۵۶ مبتلا، ۳۳۱ هزار و ۵۳۰ قربانی
۳. هند: ۱۲ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۶۷ مبتلا، ۱۶۵ هزار و ۱۳۲ قربانی
۴. فرانسه: چهار میلیون و ۸۲۲ هزار و ۴۷۰ مبتلا، ۹۶ هزار و ۶۷۸ قربانی
۵. روسیه: چهار میلیون و ۵۸۰ هزار و ۸۹۴ مبتلا، ۱۰۰ هزار و ۳۷۴ قربانی
۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۵۹ هزار و ۳۸۸ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۸۳۶ قربانی
۷. ایتالیا: سه میلیون و ۶۶۸ هزار و ۲۶۴ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۳۰ قربانی
۸. ترکیه: سه میلیون و ۴۸۷ هزار و ۵۰ مبتلا، ۳۲ هزار و ۲۶۳ قربانی
۹. اسپانیا: سه میلیون و ۳۰۰ هزار و ۹۶۵ مبتلا، ۷۵ هزار و ۶۹۸ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۸۹۵ هزار و ۶۳۱ مبتلا، ۷۷ هزار و ۵۵۷ قربانی
براساس آمار فوق هم اکنون ۲۳ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، لهستان، آرژانتین، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، اندونزی، هلند، شیلی و کانادا هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/01/16
19:58:23
5.0 / 5
1071
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما