معاون سازمان اداری و استخدامی به مطب نما اعلام كرد

جزئیات دوركاری كاركنان در مناطق زرد، نارنجی و قرمز

جزئیات دوركاری كاركنان در مناطق زرد، نارنجی و قرمز مطب نما: طبق اعلام مسئولان سازمان اداری و استخدامی، شرایط دورکاری کارکنان برای مناطق سه گانه زرد، نارنجی و قرمز طبق دستورالعمل قبلی بصورت درصدی پابرجا است و بالاترین مقام مسئول در دستگاه می تواند در ارتباط با نحوه حضور کارکنان و دورکاری کامل برمبنای شرایط تصمیم گیری کنند.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، از اواخر سال ۱۳۹۸ با شیوع ویروس کرونا و شدت گرفتن آن، نحوه حضور کارکنان در محل کار دستخوش تغییراتی شد و طی چند مرحله مورد بازبینی قرار گرفت تا این که در نهایت در آبان ماه سال قبل سازمان اداری و استخدامی طبق تصمیم گیری های صورت گرفته در ستاد ملی مبارزه با کرونا شرایط حضور کارکنان را بر طبق رنگ بندی مناطق اعلام نمود و در طول این مدت تغییری در بخشنامه صادره اعمال نشده بود.

اما در روزهای ابتدایی سال جاری با شدت گرفتن مجدد بیماری کرونا و اعلامی که بتازگی وزارت بهداشت در ارتباط با نحوه حضور کارکنان داشته است، این مساله از سازمان اداری و استخدامی مورد پرس و جو قرار گرفت و با توضیحاتی از طرف رفیع زاده -معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی- به ایسنا همراه بود.

تکلیف حضور کارکنان در مناطق سه گانه

وی با اشاره به اینکه در ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی طی بخشنامه ای یکبار برای همیشه تکلیف حضور کارکنان در محل کار را بر طبق رنگ بندی شهرها مشخص کرده است، اظهار داشت: براین اساس همچنان این بخشنامه پابرجا بوده و باید در دستور کار دستگاهها بسته به تغییر رنگ شهرها و مناطق مربوطه قرار بگیرد.

این مقام مسئول در سازمان اداری و استخدامی با اعلان اینکه تاکید ما بر این است که خللی در ارئه خدمات برای مردم ایجاد نشده و در هر شرایطی بتوانند خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند، اضافه کرد: در نهایت بالاترین مقام مسئول ملی و استانی می تواند در مورد نحوه حضور کارکنان در دستگاه اجرائی تصمیم گیری کند.

وی جزئیات مربوط به نحوه حضور کارکنان در دستگاه های اجرائی بر طبق رنگ بندی ها اعلام نمود و اظهار داشت که سازمان اداری و استخدامی خدمات را به دو بخش ضروری و عادی تقسیم کرده است که در مناطق زرد کارکنان دستگاه های با خدمات ضروری باید بطور کامل و ۱۰۰ درصد حضور پیدا کنند، اما در سایر دستگاهها یک سوم بصورت دورکار و دو سوم حضور خواهند داشت.

رفیع زاده افزود: در مناطق نارنجی نیز در دستگاه های ارائه دهنده خدمات ضروری، حضور کارکنان بصورت دو سوم و یک سوم دورکار هستند و در سایر دستگاهها حضور ۵۰ درصدی بوده و ۵۰ درصد دیگر امکان دورکاری دارند.

به گفته وی در مناطق قرمز در دستگاه های با خدمات ضروری امکان کاهش ۵۰ درصدی نیروها وجود دارد مشروط به این که خللی در ارائه خدمات ایجاد نشود، در سایر دستگاه های شهرهای قرمز هم حضور یک سومی و دورکاری بصورت دو سوم اعمال می شود.

شرایط دورکاری کامل و ساعت حضور کارکنان

رفیع زاده در مورد امکان دورکاری کامل اظهار داشت: بر طبق بخشنامه ای که در سال ۱۳۸۹ در مورد دورکاری در دولت تصویب گردید امکان دورکاری بر طبق شرایط دستگاه و تشخیص بالاترین مقام مسئول امکان پذیر است که بتواند باتوجه به امکان ارائه خدمات بصورت الکترونیک و ایجاد بستر برای دورکاری در این رابطه تصمیم گیری کنند.

وی درباره ساعات حضور کارکنان در محل کار تصریح کرد که این ساعات نیز نسبت به تصمیم قبلی تغییری نکرده و از ۷: ۳۰ تا ۱۴: ۳۰ (هفت ساعت)حضور خواهند داشت.

وضعیت خانم های حامله و دارای کودکان زیر ۶ سال

رفیع زاده در مورد دورکاری خانم های حامله و یا دارای کودکان زیر ۶ سال تصریح کرد که در تمامی دستگاهها خانم های باردار، افرادی دارای بیماریهای زمینه ای و همین طور خانم های دارای کودکان زیر ۶ سال در اولویت دورکاری قرار خواهند داشت.

شرایط برگزاری جلسات و ماموریت ها

معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی درباره این که چرا برگزاری همایش ها و یا جلسات از طرف دستگاهها در وضعیت کرونائی همچنان ادامه دارد، اظهار داشت که سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه خود به دستگاهها تاکید کرده که هرگونه برگزاری جلسه باید با رعایت پروتکل و ایجاد فضای مناسب و رعایت محدودیت ها باشد؛ بطوریکه در شهرهای زرد حداکثر تعداد شرکت کنندگان ۳۰ نفر، شهرهای نارنجی ۲۰ نفر و در شهرهای قرمز حداکثر ۱۰ نفر خواهد بود این در حالیست که تاکید شده برای هر نفر حداقل ۴ متر مربع فضا پیش بینی شود، در عین حال که منع برگزارش همایش ها و مامویت های غیر ضروری مورد تاکید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد که دستگاهها ملزم به رعایت پروتکلهای بهداشتی و قرار دادن خدمات الکترونیک در اولویت کاری خود هستند.

منبع:

1400/01/14
19:49:39
5.0 / 5
923
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما