از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اجرایی شد

شروع برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش های سلامت در دانشگاه ها

شروع برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش های سلامت در دانشگاه ها باتوجه به اهمیت اثربخشی طرح های پژوهشی مصوب دانشگاه،  «برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش های انجام شده در دانشگاه های علوم پزشکی کشور» از طرف معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در چند دانشگاه کشور به مرحله اجرا درآمده است.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، هدف نهایی پژوهش بهبود وضعیت سلامت و رفاه جوامع است. برای دستیابی به این هدف، تحقیقات باید مبتنی بر نیاز صورت گیرد و نتایج آن در تصمیم گیری های ذی نفعان سلامت مورد استفاده قرار گیرد. بمنظور ترویج استفاده از نتایج پژوهش های سلامت در تصمیم گیری های در رابطه با سلامت، نخستین قدم اندازه گیری آنست. بنا بر این ارزشیابی عملکرد دانشگاه های علوم پزشکی کشور برمبنای شاخص اثرات تحقیقات در اولویت برنامه های معاونت تحقیقات و فناوری قرار گرفته است تا بدین وسیله علاوه بر ترسیم وضع موجود، نقاط نیازمند مداخله شناسایی و مداخلات اثربخش اجرا شوند.

با توجه به اهمیت اثربخشی طرح های پژوهشی مصوب دانشگاه، «برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش های انجام شده در دانشگاه های علوم پزشکی کشور» از جانب معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در چند دانشگاه کشور به مرحله اجرا درآمده و دانشگاه علوم پزشکی ایران بعنوان یکی از دانشگاه های اجرا کننده این برنامه انتخاب شده است. بدین سبب از کلیه اعضای هیئت علمی و پژوهشگران دانشگاه دعوت به عمل می آید که ضمن مطالعه دقیق فایل های دعوت از پژوهشگران و راهنمای پژوهشگران، در صورتیکه پژوهش های ایشان واجد شرایط ذکر شده بود، نسبت به تکمیل فرم شماره یک و ارسال آن همراه با مستندات مربوطه، حداکثر تا تاریخ نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به آدرس ایمیل research.kteiums.ac.ir اقدام نمایند.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ واجدان شرایط در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند با آقای قلی زادگان (تلفن: ۸۶۷۰۵۰۰۴) تماس حاصل کنند.

فایل های دعوت از پژوهشگران و راهنمای پژوهشگران بوسیله لینک های زیر در دسترس است:

دعوت از پژوهشگران جهت شرکت در ارزشیابی تاثیرات پژوهش های سلامت

راهنمای پژوهشگران درباره برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش های سلامت

فرم شماره یک
1399/12/20
18:12:51
0.0 / 5
942
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما