دبیر كمیته كشوری تحقیقات دانشجویی منصوب گردید

دبیر كمیته كشوری تحقیقات دانشجویی منصوب گردید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر مهناز خانوی، عضو هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران را بعنوان «دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی» منصوب نمود.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، متن حکم دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر است:

« سرکار خانم دکتر مهناز خانوی عضو محترم هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران

نظر به تعهد و سوابق باارزش علمی و اجرائی سرکارعالی، به سبب این ابلاغ بعنوان «دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی» منصوب می گردید.

انتظار دارم با رویکرد نوآورانه و استفاده از تجارب همه نخبگان دانشگاهی و اتاق فکر تشکیل شده در این خصوص، از ظرفیت پویا و خلاق دانشجویان در دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور استفاده نموده و در امتداد تربیت این نسل جوان و متعهد به آینده ایران، از هیچ کوششی دریغ نکرده و کاروان علم و اندیشه را در بین دانشجویان به شایستگی راهبری کنید. در این خصوص از شما انتظار دارم همت عالی خودرا به موارد زیر معطوف دارید:

آشنایی دانشجویان پراستعداد حوزه علوم پزشکی که از بالاترین استعدادهای کشور محسوب می شوند با پژوهش اصیل و اصــول اخلاقی حاکم بر آن، سنگ زیریـن بنای هر حرکتی در این راستــا می باشد.

انتطار دارم در این مورد با برنامه ریزی دقیق، ضمن پرهیز از دامن زدن به رقابت منفی در میان دانشگاهها، روحیه وفاق و آزاد اندیشی علمی را در میان دانشجویان به طور موثر گسترش دهید.

تسـریع و شتـاب در حرکت علمی خیل عظیم دانشـجویان به عنــوان سرمایه های اصلی این مرز و بوم، نیازمند برنامه ریزی دقیق و منسجم با همکاری خبرگان و دلسوزان دانشگاهی می باشد، توقع دارم نقشه آموزشی و پژوهشی و همین طور کارهای فناوری دانشجویان را با برنامه زمانبندی مناسب برای سال آینده آماده نموده و به همه دانشگاهها ابلاغ نمائید. بدیهی است چنین برنامه ای در سطح کلان خواهد بود و جایگزین برنامه های داخلی دانشگاهها نخواهد بود.

رعایت عدالت در تخصیص منابع همراه با کوشش برای جذب منابع خارج از وزارت بهداشت و همین طور عدالت در توجه به کمیته های دانشگاهی و دانشجویان رشته های مختلف حوزه علوم پزشکی همچون اقداماتی می باشد که باید سرلوحه کارها و برنامه های کمیته کشوری و سرکار عالی قرار گیرد.

حرکت به سمت دانشگاههای نسل سوم از رسالت های اصلی دانشگاهها در دوران جدید و شرایط فعلی کشور است که در این راستا آماده نمودن دانشجویان با استعداد حوزه علوم پزشکی از اهمیت دوچندانی برخوردارست که در این خصوص لازم است برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

توجه به این نکته همیشه حایز بالاترین درجه اهمیت می باشد که به یاد داشته باشیم که دانشجویان امانتهای مردم شریف ایران و مادران و پدرانی رنج دیده هستند که تلاش نموده اند تمام سرمایه خودرا در فرزندانشان جمع کنند و پس در شکوفایی آنها باید از همه امکانات موجود در کشور استفاده گردد. بدین جهت ارتباط وسیع با همه نهادها و سازمانهای دانشی و حامی دانش قویا سفارش می شود.

امیدوارم با تلاش سرکارعالی و همکاری کمیته های تحقیقات دانشجویی، دستیابی به اهداف ذیل میسر گردد.

توفیقات شما را از خداوند متعال مسئلت دارم.»1399/12/12
21:08:29
0.0 / 5
1338
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما