حسابداری و آموزش غیر حضوری آن

حسابداری و آموزش غیر حضوری آن وقتی حجم عظیمی از مشتریان جهت خرید غذا به یك رستوران هجوم می‌برند اگر یك حسابدار خبره با یك سیستم حسابداری مرتبط وجود نداشته باشد نارضایتی موجود می‌تواند آن رستوران را به ورطه ورشكستگی ببرد.


برای درک اهمیت و ارزش جایگاه حسابداری و آموزش حسابداری نیاز به تحلیل داده‌های فراوان یا بررسی تخصصی نیست. کافی‌است برای حتی یکبار به یک رستوران معروف یا پرطرفدار رفته باشید. وقتی حجم عظیمی از مشتریان و مراجعان جهت خرید یا صرف غذا در یک بازه زمانی کوتاه به یک رستوران هجوم می‌برند اگر یک حسابدار خبره با یک سیستم حسابداری مرتبط وجود نداشته باشد نارضایتی موجود می‌تواند در همان یک وعده آن رستوران را به ورطه ورشکستگی ببرد.

روند شتاب آمیز پیشرفت حسابداری و آموزش حسابداری بازار کار همچون توسعه روز افزون علوم دیگر در عصر ما، افزایش چشمگیر تعداد دانش آموختگان حسابداری و رقابت تنگاتنگ فارغ التحصیلان از نمودهای بازتاب‌ وسیع آن است. در چند دهه گذشته گسترش تکنیک‌های جدید حسابداری در تمامی رشته‌ها و کاربرد آن، نوآوری و دگرگونی‌های بسیاری در زمینه‌های اقتصادی و بازرگانی پدید آورده است.

با توجه به توسعه روز افزون تجارت بین‌المللی و بازرگانی نیاز به رشته ای مانند حسابداری بیش از پیش احساس می شود. هنرجویان در این رشته در طی دوران تحصیل به اصول حسابداری، کلیات اقتصاد، دفاتر مالی، امور عمومی، کاربرد رایانه، حسابداری صنعتی، حسابداری شرکت‌ها، سازمان مدیریت و … آشنا می‌شوند.

 فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند به عنوان تحویل‌دار، کارمند امور مالی، حسابدار، کارپرداز، حسابرس، مسئول رسیدگی و صدور اسناد و … مشغول به کار شوند و با ادامه تحصیل در سطوح بالاتر و مشاغلی همچون مدیریت مالی شرکت‌ها، بانکداری تجاری، مالیه عمومی، مدیر بخش های مختلف بانک‌های دولتی و خصوصی وارد بازار کار شوند. امروزه به دلیل بازار کار این رشته و بهبود فرهنگ مردم نسبت به این موضوع که داشتن مهارت نیاز اصلی هر فرد و جامعه‌ای است تمایل دانش‌آموزان برای ورود به این رشته زیاد شده است.

مهارت حسابداری یک هنر است

حسابداری و آموزش حسابداری نه تنها یک مهارت است بلکه می‌توان آن را یک هنر دانست، برای آموزش حسابداری تاثیرگذار بهترین روش این است که با آموزش‌های عملی انجام شود، این آموزش تمام فوت و فن این رشته را می‌تواند به افراد یاد دهد و به آنها آموزش حسابداری رایگان دهد.آموزش حسابداری از ابتدایی‌ترین بحث شروع می‌کند و به تخصصیترین موارد می‌رسد و افراد را برای بازار کار آماده می‌کند، بهتر است در کنار مهارت‌های حسابداری، مهارت‌های کامپیوتر هم آموزش داده شود.

افرادی که می‌خواهند وارد این رشته شوند باید بدانند علاقه و توانایی در ریاضی یکی از شرط‌های لازم برای ورود به این رشته و کار در حسابداری است، افرادی که می‌خواهند وارد این رشته شوند بهتر است ذهنی منظم و دقیق، تمرکزی بالا، اعتمادبه‌نفس منطقی و علاقه مند به کسب دانش‌های نو باشند. برای حسابداری آینده خوبی پیش‌بینی شده است و تمامی سازمان‌ها و ادارات بزرگ و کوچک نیاز به یک گروه حسابداری دارند و جزء جدایی‌ناپذیر هر کاری به حساب می‌آید و در صورت خلل در این مجموعه بخش‌های دیگر هم دچار مشکل می‌شوند.

آموزش حسابداری شامل آموزش حسابداری مقدماتی ، حسابداری مالیاتی، حسابداری پیمانکاری، مدیریت مالی، اصول حسابداری و آموزش حقوق و دستمزد ، کدینگ حسابداری و … می‌باشد. یک حسابدار موفق و کار بلد کسی است که به تمام امور مالی تسلط داشته باشد، آموزش تخصصی حسابداری بهتر است به صورت کارگاهی انجام شود تجربه ثابت کرده است که هر چه آموزش عملی‌تر باشد کاربردی‌تر خواهد بود.

1399/12/05
23:35:40
0.0 / 5
1160
تگهای خبر: رپورتاژ , شركت , آموزش , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما