گزارش نخستین مورد انتقال آنفلوآنزای مرغی به انسان در روسیه

گزارش نخستین مورد انتقال آنفلوآنزای مرغی به انسان در روسیه به گزارش مطب نما روسیه نخستین مورد مبتلا شدن به آنفلوآنزای مرغی H5N8 را در انسان شناسایی و گزارش کرد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، مقامات روسیه روز گذشته (شنبه) اظهار داشتند: محققان نخستین مورد انتقال آنفلوآنزای مرغی H5N8 از پرندگان به انسان را ردیابی کرده و به سازمان جهانی بهداشت اخطار داده شده است.
"آنا پوپووا" رئیس روسپوتربنادزور که نهاد ناظر بر بیماری های عفونی است، اظهار داشت: تعدادی از پژوهشگران در بررسیهای آزمایشگاهی ترکیب ژنتیکی این سویه را از هفت کارگر مرغداری در جنوب روسیه که در ماه دسامبر شیوع آن در بین پرندگان ثبت شده بود، جدا کرده اند.
وی افزود که کارگران گرفتار هیچ گونه عارضه جدی نشده اند و این باور وجود دارد که آنان در مرغداری به این ویروس آلوده شده اند.
رئیس نهاد ناظر بر بیماری های عفونی روسیه اظهار داشت: اطلاعات در ارتباط با نخستین مورد انتقال آنفلوآنزای مرغی (H5N8) به انسان پیش از این به سازمان جهانی بهداشت ارسال شده است.
به گزارش مطب نما به نقل از ژاپن تودی، انواع مختلفی از ویروس های آنفلوآنزای مرغی وجود دارد. در صورتی که سویه بسیار مسری H5N8 می تواند برای پرندگان کشنده باشد پیش از این گزارشی در ارتباط با انتقال این ویروس به انسان منتشر نشده است.1399/12/03
12:32:19
0.0 / 5
1119
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما