بررسی موضوع سقط غیرقانونی جنین در كمیسیون اصل ۹۰ مجلس

بررسی موضوع سقط غیرقانونی جنین در كمیسیون اصل ۹۰ مجلس مطب نما: سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از بررسی موضوع «سقط غیرقانونی جنین»در جلسه کمیته فرهنگی اجتماعی این کمیسیون با حضور دستگاههای ذیربط آگاهی داد.


علی خضریان در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (سه شنبه) کمیته فرهنگی اجتماعی کمیسیون اصل نود اظهار داشت: این جلسه در مورد پیگیری مأموریت دستگاههای مختلف کشور در مبحث سقط غیرقانونی جنین تشکیل شد.
وی ادامه داد: در این نشست که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، رئیس سازمان غذا و دارو، مدیرکل حقوق عامه دادستانی کل کشور، معاونت نظارت و معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی و نماینده مرکز پژوهش های مجلس تشکیل شد، روند دسترسی عمومی به داروهای غیرقانونی سقط جنین از یک سو و فعالیت مراکز و مطب های غیرقانونی اسقاط جنین از طرفی مورد بررسی قرار گرفت.
خضریان افزود: در این نشست نمایندگان مجلس در مورد فعالیت و تبلیغ آزادانه متخلفین در مبحث سقط جنین و هم مبحث بازار داروهای غیرقانونی سقط توضیحات و گزارشات دستگاههای مرتبط را دریافت کرده و برای رفع چالش های نظارتی و قضایی در ارتباط با این فعالیت ها گفتگو کردند.
سخنگوی کمیسیون اصل نود افزود: هم چنین در بخش دوم جلسه روند فعالیت دستگاههای فرهنگی و نظارتی در مورد تبلیغات رسانه ای سقط جنین عمدی و منفعل بودن نهادهای فرهنگی در مبحث ایجاد قبح و تبیین حرمت سقط مورد بحث قرار گرفت.
خضریان افزود: در این نشست مدیر کل اداره جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، نماینده سازمان صدا و سیما، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی، نماینده مرکز ملی فضای مجازی، نماینده سازمان بازرسی کل کشور، نماینده پلیس فتا، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس شورای اجتماعی زنان شورایعالی انقلاب فرهنگی و نماینده مرکز پژوهش های مجلس حضور داشتند و هر یک گزارش ها و توضیحات خویش را عرضه کردند.
منبع:

1399/11/28
21:24:37
0.0 / 5
972
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما