نتایج یك مطالعه نشان داد

درمان سندرم تنفسی حاد ناشی از كرونا با رادیوتراپی

درمان سندرم تنفسی حاد ناشی از كرونا با رادیوتراپی مطب نما: نتایج یک مطالعه نشان میدهد درمان سندرم تنفسی حاد ناشی از ویروس کووید-19 با بهره گیری از رادیوتراپی با دز پایین امکان پذیر است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در طرحی با عنوان "مرور هدفمند درباب استفاده از رادیوتراپی با دز پایین در درمان بیماران مبتلا به ویروس covid۱۹" این مساله را بررسی نموده اند.
برمبنای آن چه در پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور انتشار یافته است، در فهرست محدود رویکردهای درمانی، اثربخشی پرتودرمانی با دوز کم (LD-RT) برای بهبود بیماریهای در رابطه با التهاب رویکرد جدیدی را پیش پای پژوهشگران قرار داده است. رادیوتراپی با دز پایین با جلوگیری از تولید سیتوکین های پیش التهاب و مانع فعالیت لکوسیت ها و همچنین، مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن این روش اجازه می دهد تا از آن برای خیلی از بیماران استفاده گردد. خصوصاً کسانی که نمی توانند درمان های ضد IL-۶ را در کشورهای کم درآمد دریافت نمایند. ولی اشتیاق جهت استفاده از LD-RT برای درمان بیماران COVID-۱۹ هنوز خاموش است.
پژوهشگران می گویند: در این بررسی، مکانیسم های LD-RT در درمان غیر بدخیم بیماریها بررسی گردید و سپس در رابطه با موافقان و مخالفان این روش درمانی برای درمان سندرم تنفسی حاد بعنوان یک رویکرد درمانی امیدوارکننده در بیماران کووید ۱۹ بحث شد. همین طور آزمایش های کلینیکی که جهت درمان بیماران دارای سندرم تنفسی حاد ناشی از ویروس کووید ۱۹ از رادیوتراپی با دوز پایین بهره برده اند را بیان کرده ایم.
این مطالعه که توسط فرشته کوشا، عطیه پورباقری سیگارودی، محسن بخشنده و داوود بشاش از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شده است، در International Journal of Radiation Biology به چاپ رسیده است.
منبع:

1399/10/29
11:11:38
0.0 / 5
1009
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما