رئیس دانشگاه تهران:

اتفاقات قبل و بعد شهادت سردار سلیمانی و شهید فخری زاده باید موضوع پایان نامه ها باشد

اتفاقات قبل و بعد شهادت سردار سلیمانی و شهید فخری زاده باید موضوع پایان نامه ها باشد به گزارش مطب نما رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه پایان نامه و رساله را جهت بررسی موضوعات و رسیدن به مرزهای جدید و درک بهتر اتفاقات انجام می دهیم، اشاره کرد: حتما باید موضوعات درباره این دو شهید، اتفاقات قبل و پس از شهادت ایشان موضوع پایان نامه ها و رساله ها باشد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در مراسم سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده که امروز (شنبه) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: عملکرد شهید سلیمانی در دوران حیات بسیار درخشان بود و جالب اینکه پس از شهادت ایشان نیز تأثیرات آن عملکرد، مضاعف شد.
ایشان سپس ضمن تأیید سخنان دکتر رستمی، اضافه کرد: هیچگاه جامعه ای که تبدیل به ملت شده باشد، نمی تواند فاقد الگو و اسطوره باشد. الگوها و اسطوره ها جهت و افق را نشان می دهند و همیشه فرصتی هستند برای کسانی که در مقابل دوراهی می خواهند تصمیم بگیرند.
رئیس دانشگاه تهران ضمن تاکید بر اینکه وظیفه دانشگاه تحلیل و بررسی علمی و آگاهانه از رویدادها است، اظهار داشت: چیزی که رویدادها را پایدار می کند و عمق و اثرش را بیشتر می سازد، همین تحلیل های دقیق علمی است.
وی اشاره کرد: بعد از شهادت سردار سلیمانی ادبیات زیادی تولید و منتشر گردید. اما این باید با بررسی های دقیق تر و عالمانه تر تعمیق پیدا کند.
دکتر نیلی احمدآبادی با اشاره به اینکه پایان نامه و رساله را جهت بررسی موضوعات و رسیدن به مرزهای جدید و درک بهتر اتفاقات انجام می دهیم، اشاره کرد: حتما باید موضوعات درباره این دو شهید، اتفاقات قبل و پس از شهادت ایشان موضوع پایان نامه ها و رساله ها باشد.
او در آخر اظهار داشت: گرچه اخلاص و ایمان نقش اساسی در موفقیت این عزیزان داشته است، اما نمی توان نسبت به نقش علم مدیریت و توانمندی مدیریتی ایشان در موضوعات غافل شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این مراسم که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان جلوه هایی از وجوه رفتاری سردار سلیمانی، اظهار داشت: شخصیتی که هم از نظر شخصیت و هم از نظر رفتار، الگوهای بسیاری برای معرفی دارد، چه میزان به آن توجه شده است؟ یک سال از شهادت این مرد سپری شده است، شایسته است مجموعه های علمی ما به این امر توجه نمایند.
وی اشاره کرد: از دانشگاه ها و مراکز علمی، پروراندن، بسط دادن، برجسته سازی و معرفی جلوه هایی از الگوهای رفتاری و اخلاقی عملی به جامعه انتظار می رود، که در وجود چنین شخصیتی وجود دارد.

منبع:

1399/10/15
01:01:29
0.0 / 5
1124
تگهای خبر: بهداشت , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما