آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا به گزارش مطب نما آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۶۶ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۹۶۹ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۵۷۰ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۴۶ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۱۹۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ هم بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا الان با بیشتر از ۱۴.۹ میلیون مبتلا و بیشتر از ۲۸۷ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند و برزیل هم با آمار میلیونیِ مبتلایان بعد از آمریکا به ترتیب با بیشتر از ۹.۶ و ۶.۵ میلیون مبتلا، جایگاه دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده اند.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. بعلاوه الان ایتالیا، فرانسه بیشتر از ۵۵ هزار و ایران هم بیشتر از ۵۰ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند. بعد از این کشورها هم اسپانیا با بیشتر از ۴۶ هزار و روسیه با بیشتر از ۴۲ هزار جان باخته، آمار بالای مرگ ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۴ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۴۲۵ مبتلا، ۲۸۷ هزار و ۸۲۵ قربانی
۲. هند: ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۵۲۹ مبتلا، ۱۴۰ هزار و ۲۱۶ قربانی
۳. برزیل: شش میلیون و ۵۷۷ هزار و ۱۷۷ مبتلا، ۱۷۶ هزار و ۶۴۱ قربانی
۴. روسیه: دو میلیون و ۴۳۱ هزار و ۷۳۱ مبتلا، ۴۲ هزار و ۶۸۴ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۲۸۱ هزار و ۴۷۵ مبتلا، ۵۴ هزار و ۹۸۱ قربانی
۶. ایتالیا: یک میلیون و ۷۰۹ هزار و ۹۹۱ مبتلا، ۵۹ هزار و ۵۱۴ قربانی
۷. انگلیس: یک میلیون و ۷۰۵ هزار و ۹۷۱ مبتلا، ۶۱ هزار و ۱۴ قربانی
۸. اسپانیا: یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۱۴۵ مبتلا، ۴۶ هزار و ۲۵۲ قربانی
۹. آرژانتین: یک میلیون و ۴۵۹ هزار و ۸۳۲ مبتلا، ۳۹ هزار و ۶۳۲ قربانی
۱۰. کلمبیا: یک میلیون و ۳۶۲ هزار و ۲۴۹ مبتلا، ۳۷ هزار و ۶۳۳ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۱۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همینطور کشورهای روسیه، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/09/16
13:11:06
5.0 / 5
972
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما