مروری بر نتایج یك تحقیق نشان داد

علاقمندی كاركنان به افزایش دوركاری

علاقمندی كاركنان به افزایش دوركاری مطب نما: نتایج یك پژوهش نشان میدهد 49 درصد كاركنان علاقمندند دوركاری ها در آینده نیز ادامه داشته باشد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دورکاری به انجام وظایف شغلی بدون حضور فیزیکی کارکنان در محل کار بوسیله فناوری های ارتباطی و دیجیتالی گفته می شود. دکتر علی طاهری، عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و دکتر مهدی صانعی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تحقیقی درباره دورکاری انجام داده اند.
روش انجام این تحقیق، توصیفی- پیمایشی است و ۶۱ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی مرد و ۳۹ درصد آنها زن هستند. از میان پاسخگویان، ۶۸ درصد کارمند و ۳۲ درصد مدیر هستند. ۱۴ درصد دارای مدرک دیپلم و کاردانی، ۲۸ درصد دارای مدرک کارشناسی و ۵۸ درصد فارغ التحصیل مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند.۳۰ درصد از شرکت کنندگان کمتر از ۱۰ سال، ۴۰ درصد آنها ۱۱ تا ۲۰ سال و ۳۰ درصد نیز بالای ۲۰ سال سابقه کار داشتند.
ابزار گردآوری اطلاعات، یک پرسشنامه الکترونیکی ۲۰ سوالی بوده است که در آبان ماه سال ۱۳۹۹ به آن پاسخ داده شده است. حجم نمونه ی این پژوهش ۱۵۱۰ نفر بوده است.
۴۵ درصد شرکت کنندگان اعلام نموده اند تجربه مثبتی از دورکاری داشته اند و ۲۲ درصد آنها دارای تجربه منفی از این وضعیت بوده اند. ۳۹ درصد اعلام نموده اند کارایی آنها در دورکاری بالا رفته است و ۲۷ درصد هم گرفتار کاهش کارایی شده اند.
۴۷ درصد شرکت کنندگان اعلام نموده اند دورکاری موجب افزایش توازن بین کار و زندگی شخصی آنها شده است و ۱۹ درصد نیز گفته اند وضعیت دورکاری موجب کاهش توازن بین کار و زندگی شخصی شده است. ۳۲ درصد احتمال تداوم دورکاری در دوره پساکرونا را زیاد عنوان کرده اند و ۳۵ درصد این احتمال را کم دانسته اند.
۴۹ درصد پاسخگویان از علاقه زیاد خود به افزایش دورکاری در آینده و افزایش مدت دورکاری سخن گفته اند و ۲۵ درصد نیز علاقه ی کمی به افزایش دورکاری در پسا کرونا دارند. ۴۴ درصد حجم نمونه گفته اند دسترسی مناسبی به تجهیزات لازم مانند لپ تاپ داشته اند و دسترسی ۲۸ درصد محدود بوده است.
۲۱ درصد، دورکاری را بر شرایط امکان پیشرفت شغلی موثر دانسته اند و ۴۱ درصد می گویند این وضعیت بی تاثیر است.
۴۹ درصد پاسخگویان معتقدند دورکاری بر کاهش استرس موثر است و ۲۱ درصد نیز می گویند این وضعیت بی تاثیر است.
بخش دیگری از این پژوهش به حمایت عملی مدیران از دورکاری کارمندان اختصاص دارد. بنا بر نتایج آن، ۱۷ درصد می گویند این حمایت زیاد و ۴۴ درصد نیز معتقدند این حمایت اندک بوده است.
منبع:

1399/09/07
23:53:48
5.0 / 5
1221
تگهای خبر: تجهیزات , زندگی , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما