پنج استان ركورددار مرگ و میر كرونا

پنج استان ركورددار مرگ و میر كرونا به گزارش مطب نما سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به استان هایی كه بیشترین میزان بروز مرگ و میر كرونائی را داشتند، اظهار داشت: پیروزی بر كرونا نیازمند كارزاری مبتنی بر همبستگی میان حاكمیت و شهروندان است و ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت عزم ملی برای مبارزه با بیماری هستیم


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: میانگین بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته در کشور حدود ۲۴ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزارنفر جمعیت گزارش شده است.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته به ترتیب در استان های ایلام، سمنان، یزد و خراسان جنوبی بوده است که میانگین بروز در استان های مورد اشاره با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

لاری افزود: میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در کشورمان حدود ۴۴.۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز مربوط به استان های یزد، خراسان جنوبی، ایلام، آذربایجان غربی و سمنان بوده است.

وی اضافه کرد: پیروزی بر کرونا نیازمند کارزاری مبتنی بر همبستگی میان حاکمیت و شهروندان است و ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت عزم ملی برای مبارزه با بیماری هستیم. امیدواریم با شروع محدودیت های سراسری در کشور دستگاه های اجرائی و نهادهای متولی تمام همت و توان خودرا در صیانت از مردم عزیزمان به کار گرفته و جدی تر و پررنگ تر از گذشته در کنار همکاران نظام سلامت باشند. مطمئنا پرسنل نظام سلامت نیز تا زمان برچیده شدن بساط این میهمان ناخوانده از مرزهای این مرز و بوم با وجود خستگی های فراوان خدمت گذار خواهند بود.

منبع:

1399/09/02
20:34:17
5.0 / 5
1409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما