معاون علوم پزشكی شیراز هشدار داد

احتمال ورود فارس به فاز بحرانی

احتمال ورود فارس به فاز بحرانی فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز ضمن اشاره به وضعیت كنونی بیماری كرونا در فارس، اظهار داشت: با تداوم این شرایط در ایام آینده وارد فاز بحرانی می شویم و بنابراین پیشنهاد می نماییم كه استان كاملا تعطیل شود.


عبدالرسول همتی پنج شنبه ۲۲ آبان در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، افزود: طی روزهای اخیر به علت بروز تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ تعداد تست ها را به بالای ۵ هزار تست در روز افزایش دادیم به صورتی که تا به امروز بیشتر از ۴۱۴ هزار تست از مردم گرفته و مورد آزمایش قرار گرفته است.
وی ضمن اشاره به اینکه از آغاز شیوع بیماری تابحال ابتلای ۱۰۹ هزار و ۸۳۶ مورد مثبت به قطعیت رسیده است، اضافه کرد: به صورت متوسط در ایام اخیر هر روز بالاتر از ۲ هزار و ۲۰۰ مورد شناسایی شده است که ۹۳ هزار و ۱۲۷ نفر معادل ۸۵ درصد کل مبتلایان از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
همتی افزود: متاسفانه تعداد فوتی ها طی روزهای اخیر افزایش یافته و بالاترین ثبت مرگ و میرها با ۵۷ فوتی در ۲ روز گذشته بود و سردخانه های بیمارستان ها پر شده بود و معضلی برای دفن اجساد بوجود آمده بود که با دستور استاندارفارس حل شد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز نگرانی از پر شدن تخت های بیمارستانی، بیان نمود: روزانه 1800 بیمار بستری در بیمارستان های استان داریم و برای پاسخگویی به نیاز، 700 تخت از ظرفیت کنونی بیمارستان ها به بخش های کرونا اختصاص یافته است.
همتی افزود: تعداد بیماران بدحال افزایش یافته است و الان ۲۸۸ بیمار در بخش های آی سی یو بستری و تحت درمان هستند. از طرفی تعداد مراکز سرپایی کووید19 در شیراز از 4 به 14 مرکز افزایش داده شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تشریح آخرین جزئیات وضعیت شهرستان های استان، اظهار داشت: هم اکنون ۲۷ شهرستان در وضعیت قرمز و ویژه قرار دارند و ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و هیچ شهرستانی در وضعیت سفید نداریم.
همتی افزود: نسبت به هفته های گذشته ۲ شهرستان فارس از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز در می آید.
او همینطور از انجام گشت ها با همکاری سایر سازمان های مربوطه سخن گفت و اضافه کرد: با عنایت به وضعیت کنونی و با تشکیل جلسه با فرماندهان پایگاه استفاده از نیروهای جهادی در دستور کار داریم.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: طبق پیشبینی های دقیق اگر با این وضعیت پیش رویم پیشبینی می شود تا آخر آذر روزانه فوتی ها به ۱۰۰ یا ۱۵۰ نفر در روز برسد و تعداد مبتلایان روزانه به ۶ هزار نفر خواهد رسید.
همتی از مشکل و کمبود اکسیژن برای مراکز درمانی استان اطلاع داد و خواهان همکاری صنعت با تأمین اکسیژن و همکاری صنعت در این حوزه شد تا ظرفیت را بالا ببرد.1399/08/22
12:58:24
5.0 / 5
1453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما