افزایش ۱۰ میلیون بیمار كرونائی در جهان ظرف ۲۱ روز

افزایش ۱۰ میلیون بیمار كرونائی در جهان ظرف ۲۱ روز مطب نما: با افزایش موارد مبتلاشدن به بیماری كووید-19 طی 30 روز گذشته مجموع مبتلایان به این بیماری از 50 میلیون نفر فراتر رفت.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، روز گذشته (یکشنبه) مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان از ۵۰ میلیون نفر عبور کرد بطوریکه موج دوم شیوع کروناویروس طی ۳۰ روز اخیر یک چهارم از مجموع آمار را به خود مختص کرده است.
از زمان آغاز همه گیری بیماری کووید-۱۹، ماه اکتبر بدترین دوره بوده و ایالات متحده نخستین کشور در جهان شد که آمار روزانه مبتلایان در آن از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت. همین طور افزایش موارد مبتلاشدن در کشورهای اروپایی نیز به روند صعودی این آمار کمک کرد.
میانگین هفت روز اخیر نشان میدهد موارد روزانه مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در جهان بیش از ۵۴۰ هزار نفر افزایش داشته است.
همین طور بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر در جهان از زمان کشف کروناویروس در چین بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تنفسی جان خودرا از دست داده اند.
شتاب اخیر همه گیری بسیار شدید بوده است. در مدت ۳۲ روز مجموع آمار مبتلایان از حدود ۳۰ میلیون نفر به ۴۰ میلیون نفر رسید و در ظرف ۲۱ روز ۱۰ میلیون نفر به این آمار اضافه شدند.
اروپا با حدود ۱۲ میلیون مورد مبتلاشدن و با سبقت گرفتن از آمریکای لاتین، لطمه دیده ترین منطقه از نظر میزان شیوع کروناویروس بوده است. همین طور کشورهای اروپایی ۲۴ درصد از موارد مرگ ومیر ناشی از این بیماری را می سازند.
موج دوم جهانی شیوع کروناویروس آزمونی برای سیستم خدمات درمانی و مراقبتی در سراسر اروپاست. در آلمان، فرانسه و انگلیس خیلی از شهروندان مجدد خانه نشین شده اند.
در دانمارک نیز محدودیت های جدید کرونائی در چندین منطقه شمالی اعمال شده و بعد از شناساییِ جهش کروناویروس، دستور داده شد که ۱۷ میلیون راسو کشتار شوند.
همین طور ایالات متحده که حدود ۲۰ درصد از موارد ابتلای جهانی را تشکیل می دهد همچنان با افزایش تعداد مبتلایان روبروست به شکلی که به طور متوسط در هفت روز اخیر روزانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر مبتلا در این کشور شناسایی شده اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در آسیا نیز هند همچون کشورهایی با بالاترین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان است اما از ماه سپتامبر روند کاهشی را شاهد بوده است. مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور از ۸.۵ میلیون نفر فراتر رفته است.
منبع:

1399/08/19
15:11:12
5.0 / 5
1472
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما