استاندار هشدار داد

افزایش ۱۰۰درصدی مبتلاشدن به كرونا در كهگیلویه و بویراحمد طی یك ماه اخیر

افزایش ۱۰۰درصدی مبتلاشدن به كرونا در كهگیلویه و بویراحمد طی یك ماه اخیر كهگیلویه و بویراحمد استاندار كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ابتلا، مراجعه و بستری به كرونا در سطح استان افزایش یافته كه این وضعیت میزان مرگ و میر را طی یك و دوهفته آینده بیش از پیش افزایش خواهد داد.


"حسین کلانتری" روز چهارشنبه ۱۴ آبان ماه در نشست ستاد کرونای استان اضافه کرد: الان حفظ سلامت مردم اولویت همه ما است که باید با انسجام و اتحاد به فکر سلامتی مردم باشیم.
وی خاطرنشان کرد: برای رسیدگی به بیمارستان های استان سه اکیپ به شهرستان های کهگیلویه، گچساران و بویراحمد اعزام شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار نمود: سه بیمارستان در شهرستان گچساران با ۳۰۴ تخت بستری آماده است که از این تعداد تخت ۱۵۲ تخت الان اشغال است.
کلانتری تصریح کرد: بیمارستان نرگسی گچساران ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۸۰ درصد تجهیزات این بیمارستان خریداری شده که باید به سرعت نصب و تکمیل شوند همین طور بیمارستان لیکک در حال پیگیری است که باید در راه اندازی آن سرعت داده شود.
وی افزود: ابتلا، مراجعه و بستری به کرونا در سطح کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافته که این وضعیت میزان مرگ و میر را طی یک و دوهفته آینده بیش از پیش افزایش خواهد داد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طی یک ماه اخیر نسبت به یک ماه گذشته ۱۰۰ درصد افزایش مبتلاشدن به کروناویروس در سطح استان داشته ایم که باید محدودیت هایی اعمال شود و باید جلسات کمتر و با تعداد حاضرین کم برگزار گردد تا زمانی که همه پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنیم مشکلاتمان بیشتر خواهد شد.
کلانتری خاطرنشان کرد: با این وضع طی دو هفته آینده مرگ و میر کرونایی در سطح کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از میزانی خواهد بود که تا حالا بوده است.
وی اظهار نمود: باید محدودیت های کرونایی را در سطح استان حداقل طی دو هفته افزایش دهیم و مردم نیز مشارکت و همکاری کنند و در صورتیکه کسی همراهی نکند و دستورالعمل ها را رعایت نکند طبق قانون با متخلفان کرونایی برخورد می شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: باید امکانات و تجهیزات استان را افزایش دهیم و با این وضع در صورتیکه رعایت نکنیم جوابگوی این موج از کرونا در سطح استان نخواهد بود و باید همه مراکز و مشاغل دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند و جلسات را کاهش دهیم.
کلانتری تصریح کرد: باید با داروخانه هایی که ماسک بیشتر از قیمت هزار و ۳۰۰ تومان می فروشند طبق قانون بوسیله مراجع قضایی برخورد شود و داروخانه هایی که به قیمت یک هزار و ۳۰۰ تومان یا پایین تر می فروشند نیز مورد تجلیل قرار گیرند.
به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، وی درباب وضعیت اکسیژن بیمارستان های استان بیان کرد: دو خط تولید اکسیژن در استان داریم که یک خط در حال فعالیت است که بطور ۱۰۰ درصد در اختیار دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است و با تامین اعتبار به زودی خط دوم تولید اکسیژن نیز در سطح استان راه اندازی خواهد شد که تامین نیاز ۱۰۰ درصدی استان در اولویت این واحد است بعد از تامین ۱۰۰ درصدی نیاز این استان اگر تولید مازادی داشت می تواند به سایر نقاط کشور بفروشد.1399/08/14
14:44:35
5.0 / 5
1403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما