مركز كنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ارائه كرد

استاندارد جدید برای تعیین افراد آلوده به ویروس كرونا

استاندارد جدید برای تعیین افراد آلوده به ویروس كرونا به گزارش مطب نما مقام های بهداشتی در كشورهای مختلف جهان برای پیشگیری از شیوع بیماری كووید ۱۹ به ردیابی افرادی متكی شده اند كه در تماس با افراد آلوده به ویروس كرونا بوده اند اما تعیین اینكه در بین اطرافیانِ فردِ بیمار چه كسی باید تحت نظر قرار بگیرد ماه ها مورد بحث و مجادله بوده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، طبق تعریفی که توسط مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده عرضه شده است، اگر به صورت پیوسته به مدت ۱۵ دقیقه در فاصله کمتر از ۱.۸ متری فردی که به کرونا آلوده شده باشد قرار بگیرید، احتمال آلودگی شما به حدی است که باید از جانب مقام های بهداشتی رسیدگی شود.
اما تعریف جدید عرضه شده توسط مراکز بهداشتی آمریکایی که به تازگی انتشار یافت، تغییری بزرگ ایجاد کرد در خصوص اینکه فرد مشکوک، کسی است که در کمتر از ۱.۸ متری فرد آلوده در مدت زمان ۱۵ دقیقه یا بیشتر در طول ۲۴ ساعت قرار داشته باشد.
مقصود از این تعریف جدید این است که اگر شخصی پنج دقیقه از بامداد را با فرد بیمار، ۵ دقیقه دیگر بعدازظهر و ۵ دقیقه شب بگذراند، بعد از آن او در فهرست افراد پرخطر قرار می گیرد یعنی حتی اگر این ۱۵ دقیقه تماس نزدیک با فرد بیمار، پیوسته نباشد.
این به روزرسانی در بین افزایش قابل توجه موارد ویروس کرونا در ایالات متحده انجام می شود. به قول "جی پولتر"، مدیر بخش بیماری های عفونی موارد مبتلا شدن به کرونا در حدود ۷۵ درصد از مناطق آمریکا افزایش یافته است.
پولتر اضافه کرد که مردم احیانا از سفارش هایی که به آنها می شود خسته شده اند، اما در پاییز و زمستان، پوشیدن ماسک مهم تر از هر زمان دیگری است.
در فصول سرد، با عنایت به تمایل افراد برای گذراندن وقت خود در مکان های بسته، احتمال بیشتری برای انتقال عفونت وجود دارد.
استفاده از ماسک، ریسک انتقال آلودگی از افراد بدون علامت به دیگران را هم تا حدود زیادی می کاهد.
به روزرسانی در مورد معیارهای تشخیص افراد پرریسک، تغییر مهمی در پایش اطرافیان فرد بیمار بوجود می آورد چون که با این معیار جدید، افراد بیشتری بعنوان موارد پرریسک و مشکوک در نظر گرفته می شوند.
به گزارش ال خلیج تودی، این به روزرسانی بر اهمیت فاصله اجتماعی تاکید دارد، چونکه نزدیک شدن به فرد بیمار برای مدتی کوتاه هم می تواند منجر به آلودگی به ویروس کرونا شود.1399/08/02
18:23:49
5.0 / 5
1081
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما