ایرانداك اعلام كرد

علوم انسانی رتبه اول رساله های ثبت شده در سال تحصیلی گذشته

علوم انسانی رتبه اول رساله های ثبت شده در سال تحصیلی گذشته بنا بر آنچه از جانب ایرانداك اعلام شده در سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹، گروه آموزشی علوم انسانی با نزدیك به ۲۷ هزار پارسا (رساله) و بیشتر از ۱۷ هزار پیشنهاده (پروپوزال)، بیشترین شمار ثبت را به خود مختص كرده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، در سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ تعداد ۴۳۶ دانشگاه، پژوهشگاه، و مؤسسه آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیردولتی عضو سامانه ملی «ثبت پارسا» و «پیشنهاده» شده اند.
بر پایه تبصره ۹ «قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیة آثار علمی» مصوبِ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرایی این قانون، مصوبِ ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ هیئت وزیران؛ همه دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، و مؤسسه های آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیردولتی باید تمام متن رساله ها و رساله های (پارسا) دانشجویان تحصیلات تکمیلی خویش را که طبقه بندی ندارند، در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، همانندجویی و تمام متن پیشنهاده ها، رساله ها، و رساله های خویش را ثبت کنند. این گزارش عملکرد دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، و مؤسسه های آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیردولتی را در پیروی از قانون یاد شده در سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ در ثبت پیشنهاده ها، رساله ها، و رساله ها نشان داده است.
ثبت پارسا و پیشنهاده در سامانة «ثبت» در نشانی SABT.IRANDOC.AC.IR و مجانی انجام می شود. در این سامانه، دانشجویان بعد از تصویب پیشنهاده، داده ها و تمام متن آنها را درون دهی و شناسة ره گیری دریافت می کنند. پارسا هم بعد از درون دهی داده ها و بارگذاری فایل تمام متن و تأیید ایرانداک، آماده بررسی مؤسسه می شود. با پذیرش مؤسسه، فرآیند ثبت تمام می شود.
در سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹، روی هم ۴۳۶ مؤسسه، نزدیک به ۵۶ هزار پارسا (۴۹ هزار رساله و نزدیک به هفت هزار رساله) و ۳۶۰ مؤسسه، بیشتر از ۴۰ هزار پیشنهاده (۳۶ هزار رساله و چهار هزار رساله) در سامانه ثبت شده است. گزیده‌ی عملکرد ثبت پارسا و پیشنهاده در جدول زیر دیده می شود.


عملکرد دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، و مؤسسه های آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیردولتی در سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ در ثبت پارسا و پیشنهاده بر پایة وابستگی سازمانی آنها در جدول زیر آمده است.


همینطور گروه آموزشی علوم انسانی با نزدیک به ۲۷ هزار پارسا و بیشتر از ۱۷ هزار پیشنهاده، بیشترین شمار ثبت را در سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹، به خود مختص کرده است. بعد از آن به ترتیب گروه آموزشی فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر، علوم پزشکی و دامپزشکی قرار دارند.
طبق اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، ریز گزارش ثبت رساله ها، رساله ها، و پیشنهاده ها در سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ بزودی در نشانی irandoc.ac.ir/about/report در دسترس قرار می گیرد.
منبع:

1399/07/30
14:28:11
5.0 / 5
1638
تگهای خبر: آموزش , پذیرش , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما