عضو كمیته علمی ستاد مقابله با كرونا:

استاد شجریان مورد علاقه همه بود

استاد شجریان مورد علاقه همه بود عضو كمیته علمی ستاد مقابله با كرونا، با اعلان اینكه استاد شجریان مورد علاقه همه مردم بود، اظهار داشت: در عین حال باید بدانیم كه در شرایط شیوع كرونا، برگزاری تجمع بهر دلیلی خطرناكست و نباید اتفاق افتد.


دکتر مینو محرز در گفت و گو با ایسنا، درباره احتمال برگزاری تجمع در مراسم تدفین استاد محمدرضا شجریان، اظهار داشت: همه ما از درگذشت استاد شجریان متاسفیم. استاد شجریان مورد علاقه همه مردم بودند. سالها همه از مادربزرگ ها و پدربزرگ ها گرفته تا جوانان با صدایش آشنا بودند و هنرمند فوق العاده ای بود که متاسفانه از دست رفتند.
وی ادامه داد: در عین حال باید توجه کرد که در شرایط شیوع کرونا، برگزاری تجمع بهر دلیلی خطرناکست و نباید اتفاق بیفتد. گویا شب گذشته هم مقابل در بیمارستان عده زیادی جمع شده بودند، اما تشییع در مشهد است و نباید تجمع اتفاق افتد.
محرز افزود: مردم باید رعایت نمایند. همه برای ما عزیز هستند. در چنین مراسمی ممکنست خودمان و عزیزان مان هم به خطر بیفتیم.
وی اشاره کرد: در تجمعی که افراد نزدیک به هم باشند و ماسک نداشته باشند، احتمال انتقال بیماری بسیار زیاد است. ممکنست برخی مبتلای بدون علامت بوده و خیلی از افراد حاضر در یک جمع را مبتلا کنند. وقتی فرد مبتلا بدون ماسک در نزدیکی دیگران قرار گیرد تا ۹۵ درصد امکان مبتلاشدن وجود دارد و حتی با حرف زدن هم منتقل می شود.
محرز اظهار نمود: در مراسمات سوگواری افراد اشک می ریزند و مساله مهم این است که ویروس کرونا در اشک چشم هم وجود دارد. افراد اشک می ریزند و بعد با دستشان اشک ها را پاک می کنند و ممکنست دستشان را به چیزهای دیگر بزنند که احتمال انتقال را بالا می برد.
وی اشاره کرد: حتی اگر در محیط باز باشید، ماسک هم داشته باشید، اما جمعیت نزدیک به هم باشد، در مدت طولانی منجر به انتقال بیماری می شود. فاصله گذاری فیزیکی و عدم تجمع، ماسک زدن و شستن دست ها در جلوگیری از مبتلاشدن به کرونا بسیار مهم هستند و هر سه باید رعایت شود.
محرز اظهار داشت: بدین سبب تجمع می تواند جان خود و عزیزانمان را در خطر کرونا قرار دهد.1399/07/18
21:49:37
5.0 / 5
1698
تگهای خبر: بیمار , بیمارستان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما