سخنگوی وزارت بهداشت اعلام كرد

وضعیت كرونا در آذربایجان شرقی

وضعیت كرونا در آذربایجان شرقی سخنگوی وزارت بهداشت با اعلان اینكه هم اكنون 12 شهرستان استان آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز كرونا هستند، اظهار داشت: برگزاری مراسم های گوناگون تشییع و ترحیم و دورهمی ها خانوادگی از مشكلات جدی مدیریت بیماری كووید-19 در این استان شمرده می شود.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره وضعیت کرونا در استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: پس از گذر از خیز شدید بیماری در فروردین ماه و خیز دوم بیماری در تیر ماه امسال، از اوایل شهریور نمودار موارد مبتلاشدن و بستری روزانه در استان آذربایجان شرقی، باردیگر روند صعودی به خود گرفته است و این روند صعودی همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۲ شهرستان استان آذربایجان شرقی شامل آذرشهر، اهر، بناب، تبریز، جلفا، سراب، عجب شیر، مراغه، ملکان، میانه، هریس و هشترود در وضعیت قرمز بیماری کووید-۱۹ و مابقی شهرستان های استان در وضعیت هشدار کرونا قرار دارند.

لاری ادمه داد: بروز موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان آذربایجان شرقی، بالاتر از متوسط کشوری است. هم اکنون تعداد ۱۱۱۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان آذربایجان شرقی بستری هستند که تعداد ۲۳۵ نفر از این افراد به سبب شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت های ویژه حضور دارند.

وی اضافه کرد: طبق آخرین بررسی های انجام شده، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان آذربایجان شرقی ۶۲.۵ درصد گزارش شده است که پایین ترین میزان رعایت در نانوایی ها، رستوران ها و خواروبار فروشی های استان بوده است. میزان استفاده از ماسک از طرف مردم این استان در مراکز و اماکن عمومی ۵۳ درصد و در وسایل نقلیه عمومی ۵۰ درصد گزارش شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت همین طور اظهار نمود: میزان استفاده از ماسک از طرف کارمندان بانک و ادارت استان، ۸۴ و در شاغلین صنوف و صنایع استان آذربایجان شرقی ۶۷.۵ درصد است. باید توجه کرد که برگزاری اجتماعات غیرضروری مانند برگزاری مراسم های گوناگون تشییع و ترحیم و دورهمی ها خانوادگی از مشکلات جدی مدیریت بیماری در استان آذربایجان شرقی است.

وی اظهار داشت: امیدواریم هموطنان مان در این استان با تقویت عزم خود در عمل به سفارش های بهداشتی و اصلاح رفتارهای خطرآفرین، کمک کنند تا با لطف خدا شاهد توقف روند افزایشی شیوع بیماری و خروج شهرستان های این استان از وضعیت قرمز و هشدار برای هفته های آتی باشیم.
1399/07/13
21:19:57
5.0 / 5
1721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما