مروری بر نتایج پژوهش ها؛

در دوران شیوع ویروس كرونا كدام شیوه زایمان بهتر است؟

در دوران شیوع ویروس كرونا كدام شیوه زایمان بهتر است؟ مطب نما: به اعتقاد پژوهشگران دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران، بدون در نظر گرفتن مبتلاشدن یا عدم مبتلاشدن به ویروس كرونا، شرایط مادر یا جنین در انتخاب نوع زایمان موثر است. بدین سبب برمبنای شواهد علمی نمی توان یك روش مشخص زایمانی را برای همه افراد (چه افراد سالم و چه مشكوك و مبتلا) در این دوران پیشنهاد نمود.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، از گروه های پر خطر در همه گیری کرونا هستند. زنان حامله باتوجه به تغییرات ایمنی در دوران حاملگی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. پژوهشگران دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ دادند که روش مناسب زایمان در زمان همه گیری بیماری کرونا چیست؟
بگفته این پژوهشگران، زنان حامله به سبب تغییرات فیزیولوژیکی در سیستم ایمنی و قلبی- ریوی در دوران بارداری، در صورتیکه به عفونت های تنفسی ویروسی مبتلا شوند، علایم شدیدتری را نشان خواهند داد.
در منابع بیان شده است که ویروس کرونا عوارض مادری و جنینی، مانند اضطراب جنینی، زایمان زودرس، بستری در بخش مراقبت های ویژه و.... را در زنان حامله می افزاید. در نتیجه مراقبت از مادران حامله توسط یک تیم متخصص باید صورت گیرد و پروسه زایمان نیز به صورت فردی برنامه ریزی شود.
تحقیقات نشان می دهد بیشتر زنان مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا تحت عمل سزارین اورژانسی قرار می گیرند. با این وجود مطالعات دیگر نشان میدهد نوزادانی که بوسیله زایمان طبیعی متولد شده اند از نظر مبتلاشدن به ویروس منفی بوده و تفاوتی در نتایج مربوط به ویروس کرونا در مقایسه با نوزادان متولد شده بوسیله سزارین نداشته اند.
برمبنای اعلام کمیته اطلاع رسانی و آموزش همگانی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تهران که به بررسی مستندات، شواهد و پاسخ های علمی در مورد ویروس کرونا می پردازد؛ باتوجه به شواهد موجود روش زایمان مشخصی در دوران همه گیری بیماری کرونا در زنان سالم، مشکوک و مبتلا سفارش نشده است و بنظر می رسد وجود مسائل مربوط به شرایط مادر یا جنین بدون در نظر گرفتن مبتلاشدن یا عدم مبتلاشدن به ویروس کرونا در انتخاب نوع زایمان موثر است.
بدین سبب برمبنای شواهد علمی نمی توان یک روش مشخص زایمانی را برای همه افراد (چه افراد سالم و چه مشکوک و مبتلا) در این دوران پیشنهاد نمود.

منبع:

1399/07/01
19:40:10
5.0 / 5
2059
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما