اراك، خمین و دلیجان، شهرستان های قرمز استان مركزی

اراك، خمین و دلیجان، شهرستان های قرمز استان مركزی به گزارش مطب نما مركزی ️رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمار، در 19 شهریور ماه، وضعیت كرونایی اراك و دلیجان همچنان قرمز است و شهرستان خمین هم به شرایط خیلی پرخطر رسیده است.


برپایه اعلام علوم پزشکی اراک، سید محمد جمالیان در این رابطه اظهار داشت: در آخرین تقسیم بندی شهرهای کشور فراهان و ساوه هم در وضعیت نارنجی یا پر خطر قرار دارند.

وی ادامه داد: شهرستان های زرندیه، کمیجان، تفرش و محلات هم بر طبق این تقسیم بندی در وضعیت زرد قرار دارند.

جمالیان اظهار داشت: شهرستان خمین که در آخرین تقسیم بندی در وضعیت زرد قرار داشت، حالا قرمز و بسیار پرخطر است و این مساله نشان از شکننده بودن این تقسیم بندی ها دارد که یک شهرستان در عرض یک هفته از وضعیت متوسط به خیلی پر خطر می رسد.

وی خاطرنشان کرد: در این هفته خوشبختانه شهرهایی که کم خطر یا سفید هستند به سه شهرستان خنداب، شازند و آشتیان افزوده شده که امیدواریم این روند در کل استان ادامه دار و تثبیت شده باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: امیدواریم که در هفته آینده شاهد پیک افزایشی شدیدی در استان نباشیم چون که هرگونه تجمع بدون رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت استان را برای روزهای آینده پرخطر خواهد نمود.

جمالیان اظهار داشت: خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش الزامی بودن حضور دانش اموزان برای کلاس های درس را لغو کرده است که این خود می تواند به کاهش تراکم در کلاس های درس برای دانش آموزان منجر شود و این اقدام ارزشمند جای تشکر و قدردانی دارد و سبب کاهش بار کاری مدافعان سلامت خواهد شد.

وی ادامه داد: دانش اموزان با عنایت به شرایط سنی که دارند و شور و هیجان و انرژی کودکی و نوجوانی، در رعایت پروتکل ها مانند افراد بزرگسال عمل نمی کنند، ازاین رو بیشترین نظارت و بیشترین دغدغه ما هم اکنون بر روی این مساله است.

وی اظهار داشت: کروناویروس ناخواسته همه ما را وارد یک سبک جدید از زندگی کرده است طوری که یک تغییر کاملا محسوس در زندگی ما بوجود آورده است و باید تا مدت ها تابع پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از این بیماری باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: هم اکنون باید همه تصمیمات شخصی و جمعی ما بگونه ای باشد که ببینیم آیا این رفتار ما به انتشار کرونا کمک می نماید یا سبب کاهش آن می شود و بی گمان، رفتارهای ما زندگی افراد اطراف مان را هم تحت الشعاع قرار می دهد، پس باید با تفکر بیشتر در زندگی قدم برداریم تا حسرت حضور اطرافیانمان را در آینده نداشته باشیم.

منبع:

1399/06/20
11:40:24
5.0 / 5
1567
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما