رمدسیویر ایرانی كجا توزیع می شود؟

رمدسیویر ایرانی كجا توزیع می شود؟ مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو درباره وضعیت توزیع داروی رمدسیویر ایرانی برای استفاده در مبتلایان كرونا توضیح داد.دکتر حیدر محمدی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت توزیع رمدسیویر ایرانی، اظهار داشت: مدت ها پیش داروی رمدسیویر ایرانی در داروخانه های بیمارستانی در حال توزیع است.

وی اضافه کرد: قیمت این دارو ۶۰۰ هزار تومان است و با این قیمت به بیمارستان ها ارائه می شود و هر میزان که برای بیمار استفاده شود، در پرونده اش درج می شود. شرکت ها این دارو را با قیمت ۶۰۰ هزار تومان به مراکز درمانی ارائه می دهند و مراکز درمانی هم برای بیماران استفاده می نمایند و فکر می کنم ۱۰ درصد هزینه آن از بیماران دریافت می شود.

محمدی درباره میزان اثربخشی رمدسیویر در درمان کرونا اظهار داشت: هنوز به صورت قطعی اثربخشی رمدسیویر بر روی بیماری کرونا اثبات نشده است. منتها برخی مطالعات می گویند بین ۳۰ تا ۴۰ درصد موثر است. البته این دارو هنوز وارد پروتکل درمانی کرونا نشده است، اما از آنجایی که متخصصان عفونی آنرا تجویز می کنند، آنرا تهیه کردیم که به صورت تولید داخلی در داروخانه های بیمارستانی توزیع می شود.

وی درباره وضعیت داروی فاویپیراویر و اکتمرا نیز اظهار داشت: این دو دارو هم هنوز وارد پروتکل درمانی کرونا نشده اند، اما تولید داخلی آنها وجود دارد که توزیع آنها را هم انجام می دهیم.
1399/06/18
10:47:56
5.0 / 5
1703
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما