اعلام زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران

اعلام زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران به گزارش مطب نما معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از برگزاری اولین آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران در سوم مهر ماه اطلاع داد.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر مریم حضرتی درباره زمان برگزاری اولین آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران اظهارکرد: آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران با هماهنگی های به عمل آمده با مرکز سنجش آموزش پزشکی و بوردهای منطقه ای در روز پنجشنبه ( ۳ مهر ماه) برگزار می شود.

وی ادامه داد: آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران با هدف تایید صلاحیت شاغلان حرفه پرستاری و گروه های مرتبط و همگام ساختن خدمات پرستاری کشور با استانداردها و معیارهای جهانی بعنوان جزیی از فرایند صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران و گروه های مرتبط می باشد.

حضرتی افزود: فرایند صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری از سال ۱۳۹۵ شروع شده و این پروانه مدرکی است که صلاحیت فرد را برای انجام خدمات پرستاری نشان داده است و از ورود افراد فاقد صلاحیت به حرفه پرستاری جلوگیری می کند.

بنابر اعلام وبدا، معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار نمود: تابحال در چهار مرحله، حدود ۳۰ هزار پروانه صلاحیت حرفه ای بر مبنای کسب امتیاز بازآموزی صادر و مقرر شده است که از سالجاری برای نخستین بار کسب صلاحیت علمی از راه برگزاری آزمون سراسری جهت فارغ التحصیلان پرستاری سال ۹۶ به بعد و فارغ التحصیلان گروه های پرستاری سال های پیش از ۹۶ که موفق به کسب امتیاز لازم باز آموزی نشده اند، انجام گیرد. از سالجاری پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران بر مبنای کسب امتیاز از آزمون علمی و تایید صلاحیت اخلاقی و سلامت جسمی و روانی صادر می شود. حالا داشتن پروانه صلاحیت حرفه ای برای متقاضیان پست های مدیریتی و پرستاران متقاضی پروانه مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل الزامی است.

منبع:

1399/06/17
12:45:06
5.0 / 5
2052
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پرستار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما