آزمون گردشگری با كرونا انجام شد

آزمون گردشگری با كرونا انجام شد مطب نما: آزمون گردشگری با شركت 6061 داوطلب اجرا شد. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفته كه این آزمون را با مجوز ستاد ملی كرونا برگزار كرده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، درحالی که نگرانی ها برای برگزاری آزمون گردشگری در ادامه شیوع ویروس کرونا تشدید شده بود و بعضی از داوطلبان تعلیق آنرا خواهان شده بودند، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نمود مجوز این آزمون را از ستاد ملی کرونا گرفته و آنرا در موعد مقرر برگزار می نماید. بگفته زاهد شفیعی ـ مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری ـ آزمون جامع هماهنگ و سراسری گردشگری روز جمعه در شش رشته راهنمایان گردشگری (در سه زیررشته راهنمایان فرهنگی، طبیعت گردی و زمین گردشگری)، مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، کارشناسان ارزیاب طرح تطبیق و مدیران طرح تطبیق در دو نوبت بامداد و عصر روز جمعه، ۲۴ مردادماه در ۳۱ استان کشور و جزیره کیش با رعایت کلیه پروتکل ها و مراقبت های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی انجام شد.
او هیچ اشاره ای به تعداد انصرافی ها نداشت اما اظهار داشت: ۶۰۶۱ فراگیر در این آزمون شرکت کردند. شفیعی قبلا تعداد داوطلبان این آزمون را ۶۴۱۱ نفر اعلام نموده بود که بیشتر آنها از حوزه تهران بودند.


شفیعی تصریح کرد که برگزاری این آزمون با مدیریت و نظارت دفتر آموزش گردشگری و با بهره گیری از توان شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی بعنوان بازوی اجرایی وزارتخانه بوده است و ابراز امیدواری کرد: فراگیران با به انتها رسیدن معضل کرونا و بازگشت رونق به صنعت گردشگری در این بخش فعالیت، خودرا آغاز کنند تا جان و نیروی تازه ای به بدنه این صنعت تزریق شود.
آزمون گردشگری قرار بود ۱۶ اسفندماه سال ۱۳۹۸ اجرا شود که با شیوع ویروس کرونا زمان آن به تعویق افتاد. خیلی از داوطلبان در نامه هایی به مدیران استانی درخواست تعلیق این آزمون را داشتند. هر داوطلب فقط سه بار می تواند در آزمون گردشگری شرکت نماید. مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری اظهار داشته بود: به خاطر کرونا امتحان فعلی جزء محدودیت سه بار سهمیه هر داوطلب، محسوب نمی گردد و متقاضیان در صورت انصراف می توانند در نوبت بعدی ثبت نام و در آزمون شرکت نمایند.
منبع:

1399/05/25
14:02:04
5.0 / 5
1889
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما