دبیركل سازمان جهانی بهداشت:

كووید-۱۹ محدودیتهای نظام سلامت را تحت فشار قرار داد

كووید-۱۹ محدودیتهای نظام سلامت را تحت فشار قرار داد دبیر كل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشت: بیماری كووید-19 محدودیتهای نظام سلامت را بیشتر تحت فشار قرار داده و هیچ كشوری از این بیماری در امان نیست.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (پنج شنبه) در اظهاراتی اظهار داشت: بیماری کووید-۱۹ یادآور این مساله است که یک بیماری می تواند سبب ناامنی و بی ثباتی در جهان شود. همین طور شیوع این بیماری نشان داد سرمایه گذاری در حوزه سلامت به چه میزان اهمیت دارد.
«تدروس آدهانوم قبریسوس» اضافه کرد: همه گیری بیماری کووید-۱۹ جهان ما را تغییر داده است. این بیماری محدودیتهای نظام سلامت که هم کشورهایی با سیستم قوی و هم ضعیف با آن مواجهند تحت فشار قرار داده است. الان تمامی کشورها با این بیماری درگیر هستند و هیچ کشوری از آن در امان نیست.
وی اشاره کرد: جهان فراگرفته است که لزوم دارد تا برای آمادگی در مقابل همه گیری بیماری و بحران اقلیمی سرمایه گذاری کند و درصورتیکه این آمادگی وجود نداشته باشد با آسیبهای گسترده ای مواجه خواهیم شد.
به گزارش مطب نما به نقل از شبکه خبری سی ان ان، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با اعلان اینکه با شیوع کروناویروس تمامی کشورها با میزان درآمد پایین و متوسط لطمه جدی متحمل شدند، اشاره کرد: هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند با این ویروس روبرو شود.1399/05/17
13:26:47
5.0 / 5
2045
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما