سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

افزایش رعایت پروتكل های بهداشتی و استفاده از ماسك در زندان ها

افزایش رعایت پروتكل های بهداشتی و استفاده از ماسك در زندان ها به گزارش مطب نما سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش رعایت پروتكل های بهداشتی و استفاده از ماسك در زندان ها بر مبنای بررسی ها و اقدامات انجام شده توسط حوزه بهداشت محیط اطلاع داد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره وضعیت اجرای پروتکل های بهداشتی در زندان ها بیان نمود: بازرسی ها برای رعایت پروتکل های بهداشتی در زندان ها افزایش یافته و آموزش زندانی ها، کارکنان و سربازها در زمینه بیماری کووید ۱۹ در هر بازدید انجام می شود. همینطور الزامات سلامت محیط و کار به همه زندان ها از راه دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ گردیده است.

وی افزود: به صورت روزانه ۵۸ هزار و ۵۰۰ کلرسنجی توسط کارشناس رابط، ۶۲۰ نمونه برداری میکروبی آب با مشارکت سازمان زندان ها انجام می شود.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: بیشتر از ۲۰۰ واحد و کارگاه تولیدی در زندان ها وجود دارد که در بازه زمانی شیوع کرونا، هزار و ۵۴۲ مورد بازرسی از زندان ها انجام شده است. همینطور در سه ماهه نخست سال جاری ۳۰۱ بازرسی انجام شده است. ۷۹ درصد کارگاه ها تا آخر سال ۹۸ دارای وضعیت بهداشتی و ایمنی مطلوب بودند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی ادامه داد: گندزدایی محیط بر مبنای پروتکل های ابلاغی حداقل روزی دو بار انجام می شود و از اسفند ۹۸ تا تیر ۹۹ تعداد دو هزار و ۶۵۰ دستگاه تهویه در زندان ها نصب شده است.

لاری اظهار نمود: درصد رعایت بهداشت عمومی و نظافت در زندان ها از ۸۵ درصد به ۹۳ درصد، استفاده از ماسک توسط زندانی ها از ۵۶ به ۷۰ درصد و توسط کارکنان و سربازها از ۹۲ به ۹۷ درصد رسیده است.
منبع:

1399/05/07
15:11:21
5.0 / 5
1935
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما