معاون وزیر بهداشت مطرح كرد:

پیشبینی زمان دو ساله برای كشف واكسن ویروس كرونا

پیشبینی زمان دو ساله برای كشف واكسن ویروس كرونا مطب نما: خراسان شمالی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از پیشبینی زمان ۱۸ ماه تا دو سال برای كشف واكسن ویروس كرونا اطلاع داد.


دکتر حریرچی در جلسه ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا که در تاریخ سوم مرداد ماه در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد، اظهار داشت: بازه زمانی که برای کشف یک واکسن در نظر گرفته می شود هفت سال طول می کشد اما با عنایت به شدت این بیماری بازه زمانی ۱۸ ماه تا دو سال در نظر گرفته می شود که واکسن مورد نظر برای بیماری کووید ۱۹ ساخته شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون در دنیا حدود ۱۵۰ گروه از دانشگاه ها و شرکت ها فعال شده اند تا واکسن مورد نظر را تولید کنند.
حریرچی با اشاره به اینکه تا زمانیکه واکسن موثر را کشف نشود ناچار به زندگی با این ویروس هستیم، افزود: قاعدتاً تا زمانیکه واکسن مورد نظر کشف شود سیاست ما و کل دنیا این است که مبتلا شدن به ویروس کرونا را به حداقل برسانیم و مبتلا شدن به آنرا به تاخیر اندازیم.
وی اظهارکرد: مدت ها زمان می گذرد که متخصصان برای کشف واکسن جهت بیماری مالاریا و ایدز در تلاش هستند اما هنوز واکسن موثره آن کشف نشده است.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه کرونا یکی از پیچیده ترین عوامل بیماری زا است که تابحال دنیا به خود دیده است، خاطرنشان کرد: این ویروس بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... را تحت تأثیر خود قرار داده است.
وی تصریح کرد: سالانه ۳۸۰ هزار مرگ و میر داریم و هم اکنون ۲۰ درصد موارد مرگ و میر ما را بیماری کرونا به خود مختص کرده است.
حریرچی تصریح کرد: در استان هایی که نرمال سازی و عادی پنداری نسبت به بیماری کرونا را شاهد بودیم ویروس کرونا شدن گرفته است چونکه وقتی ترس از بیماری کمتر شود با موج دوم و سوم بیماری مواجه خواهیم بود.
وی تصریح کرد: هم اکنون بهترین، کم هزینه ترین و موثرترین راه مقابله با این ویروس استفاده بالای ۹۵ درصدی مردم از ماسک است.
حریرچی در ارتباط با امر غربالگری هم توضیح داد: غربالگری یعنی تشخیص افراد مبتلا در مرحله اولیه و شناسایی افرادی که تماس نردیک با مبتلایان دارند.
وی اضافه کرد: هر فردی که مبتلا می شود از پنج نفر از نزدیکان وی حداقل یک نفر مبتلا می شود و اگر این افراد در مراحل اولیه تشخیص داده شوند دو فایده دارد که یکی از آنها این است که دیگران را مبتلا نمی کند و از طرفی بیماری وی به مرحله پیشرفته نمی رسد.
وی تاکیدکرد: در افرادی که علایم مشابه ویروس کرونا را دارند زمانیکه از آنها تست گرفته می شود از هر شش نفر یک نفر مثبت می شود.
منبع:

1399/05/03
15:56:42
5.0 / 5
2334
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما