مقاله پژوهشگران دانشگاه تبریز در بین مقالات پربازدید WOS

مقاله پژوهشگران دانشگاه تبریز در بین مقالات پربازدید WOS مطب نما: مقاله ی عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در جمع مقالات پربازدید و پراستناد پایگاه web of science قرار گرفت.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، مقاله دکتر رضا صفرعلیزاده، عضو هیئت علمی دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز، بعنوان یکی از مقالات پربازدید و در زمره جبهه تحقیق(Research Front) در پایگاه ESI، Essential Science Indicators و همین طور مقاله با تعداد دانلود بالا (Top downloaded paper) در سال ۲۰۱۹ برگزیده شد.
این مقاله با عنوان MicroRNA Replacement Therapy در مجله Journal of cellular physiology که در دسته مجلات Q1 با 5.09 IF: به چاپ رسیده که در عرض چند ماه اخیر ۳۶ بار به آن ارجاع داده شده است و در سال ۲۰۱۹ جزء مقالات Highly cited paper معرفی شده است.
در این مقاله به تکنیک جدید MicroRNA Replacement Therapy پرداخته شده است که در آن MicroRNA ها که مولکول های تنظیمی هستند و نقش مهمی در تنظیم بیان ژن در سلول ها دارند به داخل سلول ها ارسال و جایگزین می شوند.
همین طور این مقاله با مشارکت دکتر هما ملایی، نخستین فارغ التحصیل دکتری ژنتیک مولکولی دانشگاه تبریز و عضو هیئت علمی حال حاضر دانشگاه بیرجند و زینب رستمی به چاپ رسیده است.
دکتر رضا صفرعلیزاده از سال ۱۳۹۰ بعنوان عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز مشغول به فعالیت بوده و در سال ۱۳۹۴ به درجه دانشیاری ارتقا یافته و تابحال راهنمایی ۹ رساله دکتری، ۲۰ پایان نامه کارشناسی ارشد را به عهده داشته و انتشار ۷۱ مقاله در مجلات معتبر بین المللی از دیگر کارهای علمی و پژوهشی این استاد دانشگاه تبریز است. معرفی بعنوان داوری برجسته برای انتشارات Elsevier و برای مجلهEuropean Journal of Human Genetics در سال ۲۰۱۸ از دیگر افتخارات وی است.
دکتر صفرعلیزاده الان مدیر گروه علوم جانوری دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز است.
منبع:

1399/04/10
14:15:42
5.0 / 5
2777
تگهای خبر: محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما