معاون پژوهش و تكنولوژی جدید وزارت علوم انتخاب شد

معاون پژوهش و تكنولوژی جدید وزارت علوم انتخاب شد طی حكمی از جانب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری معاون پژوهش و تكنولوژی جدید این وزارتخانه ارائه شد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، از جانب منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر غلامحسین رحیمی به سمت معاون جدید پژوهش و فناوری این وزارتخانه ارائه شد. پیش از این دکتر مسعود برومند در این سمت مشغول به فعالیت بوده است.
در این حکم آمده است:
"با توجه به مراتب تعهد، تخصص و تجارب پرارزش جناب عالی در حوزه علم و فناوری به باعث این حکم به سمت معاون پژوهش و فناوری منصوب می شوید.
به اجرا رساندن برنامه های عرضه شده به مجلس شورای اسلامی، هدفمند کردن فعالیتهای اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، استفاده از توان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری برای رفع چالش های ملی، تقویت پارک های علم و فناوری و مراکز رشد برای توسعه واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان، حمایت و بهره گیری از ظرفیت انجمن های علمی در تصمیم گیری های حوزه پژوهش و فناوری، اهتمام ویژه به پژوهش های علوم انسانی و هنر، توسعه همکاریهای بین المللی از راه انجام برنامه های پژوهش و فناوری مشترک و تعامل با همه نهادهای فعال و دستگاه های مسئول در حوزه علم و فناوری همچون اقداماتی است که انتظار می رود با استفاده از ظرفیت های موجود در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری انجام گیرند.
امید است با استعانت از خداوند متعال و اتخاذ نگاهی توام با عقلانیت و اعتدال و با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در انجام وظایف محوله موفق باشید."

دکتر غلامحسین رحیمی متولد ۱۳۳۴ در شهر مشهد و دانش آموخته کارشناسی از دانشگاه تبریز و کارشناسی ارشد و دکترا در مهندسی مکانیک جامدات از دانشگاه یومیست انگلستان و الان استاد پایه ۳۴ گروه طراحی کاربردی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس است.
وی در طول ۳۰ سال فعالیت علمی، مترجم و مولف ۱۰ کتاب علمی و جزوات مختلف درسی است. دکتر رحیمی بیشتر از ۱۰۰ مقاله در مجلات معتبر بین المللی و بیشتر از ۶۰ مقاله علمی در مجلات علمی پژوهشی داخلی به چاپ رسانده و بیشتر از ۱۰۰ مقاله در کنفرانس های علمی عرضه کرده، چندین اختراع به ثبت رسانده و طرح های صنعتی گوناگونی برای نهادهای ذیربط کشور اجرا کرده است.
رحیمی در طول سال ها فعالیت علمی مسئولیت های گوناگونی در حوزه آموزشی، علمی و فناوری کشور همچون رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، نخستین سرپرست موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، ریاست مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، عضو هیئت عامل موظف صندوق نوآوری و شکوفایی، مسئول راه اندازی و پیگیری مراکز کارآفرینی دانشگاه ها و رئیس بخش مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس برعهده داشته است.
دکتر رحیمی همینطور استاد نمونه دانشگاه و مترجم کتاب برگزیده هم است و مطالعات گسترده و نوشته های چاپ شده گوناگونی در حوزه علم و فناوری در تاریخ تمدن ایران و اسلام دارد.
پیش از این، دکتر مسعود برومند مسئولیت معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم را برعهده داشت و دکتر غلامی در حکم دیگری وی را به سمت مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب کرد.
منبع:

1399/04/01
00:33:23
5.0 / 5
2642
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما