معاون وزیر بهداشت مطرح كرد

اهمیت استفاده از ماسك برای جلوگیری از انتقال ویروس كرونا

اهمیت استفاده از ماسك برای جلوگیری از انتقال ویروس كرونا معاون درمان وزارت بهداشت در مسافرت به استان هرمزگان، در جریان بازدید از بیمارستان ها و مراكز درمانی بندرعباس، آخرین وضعیت درمان و خدمات رسانی به بیماران مبتلا به كووید ۱۹ را بررسی كرد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در بازدید از مراکز درمانی بندرعباس که با حضور دکتر قاسم جان بابایی - معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر ملک پور - سرپرست مرکز نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت و دکتر فرشیدی - رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صورت گرفت، بخش های مختلف بستری و ICU کووید ۱۹ بیمارستان خاتم الانبیاء (ص)، مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) و بیمارستان صاحب الزمان (عج) بندرعباس، مورد ارزیابی قرار گرفت.

جان بابایی در این بازدیدها ضمن حضور در بخش های مختلف، با پرسنل و کادر درمان گفتگو کرده و فرآیندهای عرضه خدمت به مراجعان را بررسی کرد. آمارهای رجوع روزانه، روند معاینه مراجعان، فرآیندهای ارجاع و پیگیری، همچون نکات مورد بررسی معاون درمان وزارت بهداشت در این بازدید بود.

کاهش شمار مبتلایان به کووید 19، نیازمند اهتمام و تلاش جمعی

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در شرایط فعلی باید با اهتمام و تلاش جمعی، بر کاهش شمار مبتلایان تمرکز نماییم، تصریح کرد: همه مردم باید با دقت پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند، چونکه در صورت عدم رعایت این پروتکل ها، امکان دارد استان های سفید هم به سمت اخطار روند. بنابراین، باید به رعایت فاصله اجتماعی و موارد بهداشتی، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و نگهداری بیشتر از سالمندان توجه ویژه شود.

ضرورت استفاده از ماسک در جلوگیری از انتقال ویروس

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک نقش بسیار مهمی در پیشگیری از انتقال ویروس کرونا دارد و استفاده از آن برای سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند، بسیار ضروریست.
منبع:

1399/03/31
15:30:49
5.0 / 5
2640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما