معاون آموزشی دانشگاه خبر داد

دفاع از پایان نامه های دانشگاه تهران به صورت مجازی

دفاع از پایان نامه های دانشگاه تهران به صورت مجازی به گزارش مطب نما معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان این كه الان جلسات دفاع پایان نامه ها و رساله های دكترای دانشجویان دانشگاه تهران به صورت موردی و مجازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: در این شرایط هیئت داوران در دانشگاه حضور دارند؛ اما دانشجو باید به صورت مجازی و غیر حضوری از پایان نامه یا رساله دكترای خود دفاع كند.


دکتر سیدحسین حسینی در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر لزوم برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه و رساله دکترای دانشجویان دانشگاه تهران به صورت الکترونیکی تا عادی شدن شرایط اظهار نمود: البته شمار پایان نامه هایی که باید تابحال دفاع می شد، بیش از موارد کنونی است. عمده دفاعیات هم در نیم سال دوم تحصیلی و در آخر ترم انجام می شود؛ به عبارتی در شهریور ماه با اوج دفاع پایان نامه ها و رساله دکترای دانشجویان مواجهه هستیم.
وی افزود: اما الان برمبنای ابلاغ دانشگاه جلسات دفاع همچنان به صورت الکترونیکی برگزار می گردد.
معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان این که درباره شیوه برگزاری آزمون اختتام ترم (حضوری و یا مجازی) در حال بررسی هستیم، اضافه کرد: چون نوع دروس متفاوت می باشد، دروس کارشناسی شرایط و الزامات خاص خودرا دارند، در مقطع تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکترا) شمار فراگیران و واحدهای ارائه شده کمتر است و امکان جمع بندی و ارزیابی در طول ترم وجود دارد.

دکتر حسینی، شیوه برگزاری آزمون اختتام ترم را منوط به شرایط شیوع ویروس کرونا ویروس در کشور دانست و اظهار داشت: در هر صورت شرایط برای همه دانشجویان (در مقاطع مختلف) یکسان نخواهد بود.
بگفته وی، معاونت آموزشی دانشگاه تهران در حال برنامه ریزی برای برگزاری آزمون ها به صورت حضوری و غیر حضوری است.
معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان این که از شروع شیوع کروناویروس در کشور تلاش دانشگاه بر استمرار و تداوم فعال ترم تحصیلی برای دانشجویان بوده است، اشاره کرد: یکی از دلیلهای، آن است که میزان ورودی و خروجی دانشگاه باید با یکدیگر متناسب باشد و دانشگاه ها مجاز هستند به تناسب تعداد دانش آموخته پذیرش دانشجوی جدید داشته باشند؛ این در حالیست که خیلی از دانشجویان هم نسبت به زمان فارغ التحصیلی خود برنامه ریزی دارند.
دکتر حسینی اشاره کرد: طبق گزارش های موجود ۹۰ درصد دروس نظری دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار شده است و چنانچه دانشجویی در این راه (آموزش مجازی) به مشکلاتی برخورد کند، با تایید دانشگاه برای وی مساعدت های لازم به عمل می آید.

منبع:

1399/02/09
23:51:39
5.0 / 5
2869
تگهای خبر: آموزش , پذیرش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما