ایرانیان چقدر برای كرونا مقاله نوشتند؟

ایرانیان چقدر برای كرونا مقاله نوشتند؟ به گزارش مطب نما تابحال بیشتر از ۲۴۸ مقاله از ایران درباره كووید-۱۹ انتشار یافته است. ۲۰۸ مورد از این مقالات در مجلات داخلی و بیشتر از ۴۰ مقاله در نشریات خارجی انتشار یافته است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام نموده است كه تا ۲۲ فروردین سالجاری، ۸۳۰ طرح تحقیقاتی با مبحث ویروس كرونا ۲۰۱۹ در دانشگاه های علوم پزشكی موفق به كسب مجوز اخلاق از ۶۱ كمیته شده اند.
از میان دانشگاه های علوم پزشكی، دانشگاه علوم پزشكی تهران با ۱۴۷ طرح تحقیقاتی، بیشترین تعداد طرح های پژوهشی درباره كووید-۱۹ را دارد. بعد از آن، به ترتیب محققان دانشگاه علوم پزشكی مشهد و دانشگاه علوم پزشكی ایران بر روی ۵۷ و ۵۰ طرح تحقیقاتی با مبحث كرونا ویروس ۲۰۱۹ فعالیت می نمایند.
دانشگاه علوم پزشكی بقیه الله(عج)، دانشگاه علوم پزشكی مازندران و دانشگاه علوم پزشكی تبریز به ترتیب با ۴۶، ۴۳ و ۳۱ طرح تحقیقاتی در رتبه های بعدی قرار دارند.
در موسسه نیماد هم هفت طرح تحقیقاتی درباره كووید-۱۹ مصوب شده است.
توزیع طرح های مصوب دانشگاه ها برپایه مصوبه كمیته اخلاق تا تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ در جدول زیر آمده است:

وزارت بهداشت همینطور اعلام نموده كه بیشتر از ۲۴۸ مقاله از ایران درباره كووید-۱۹ انتشار یافته است. ۲۰۸ مورد از این مقالات در مجلات داخلی و بیشتر از ۴۰ مقاله در نشریات خارجی انتشار یافته است.1399/01/30
16:28:22
5.0 / 5
3337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما