سرپرست دفتر توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشكی دانشگاه آزاد اعلام كرد

چهار برنامه علمی دانشگاه در حوزه تحقیقات علوم پزشكی

چهار برنامه علمی دانشگاه در حوزه تحقیقات علوم پزشكی مطب نما: سرپرست دفتر توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشكی دانشگاه آزاد با اشاره به اینكه چهاربرنامه علمی در حوزه های مراقبت، درمان، دهان و دندان و صنایع غذایی تحت نظارت دبیرخانه پایش آزاد در حال تدوین است، از برنامه این دانشگاه برای ورود جدی به عرصه تولید فرآورده های گیاهی آگاهی داد.


دكتر عباس احمدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینكه هم اكنون پایان نامه ها و رساله های دانشجویان تحصیلات تكمیلی در چارچوب تولید علم تعریف می شود، اظهار داشت: یكی از سیاست های معاونت علوم پزشكی دانشگاه آزاد، تبدیل و تغییر رویكرد قسمتی از پایان نامه و رساله ها به رویكرد تولید محصولات و خدمات فناورانه است؛ این محصولات دانش بنیان و خدمات، ارزش گزاری شده و امتیاز آنها در چارچوب رتبه و نمره فارغ التحصیلی به دانشجویان تخصیص پیدا می كند.
وی درباره حمایت های دفتر توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد از فناوران و پژوهشگران صاحب ایده، اظهار نمود: قالب این حمایت ها شامل استقرار فناوران و پژوهشگران صاحب ایده در مراكز رشد سلامت دانشگاه، پشتیبانی از حضور هسته ها و واحدهای فناور درنمایشگاه ها و فن بازارها، معرفی فناوران به مراكز شتاب دهی فناوری، رایزنی با مرجع ذی صلاح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی جهت ستاندن مجوزهای لازم است.
چهار برنامه علمی دانشگاه آزاد در حوزه تحقیقات علوم پزشكی
سرپرست دفتر توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با اولویت های پژوهشی حوزه پزشكی تعیین شده در این دانشگاه، توضیح داد: چهاربرنامه علمی در حوزه های مراقبت، درمان، دهان و دندان و صنایع غذایی در حال تدوین است. چالش های این برنامه ها بوسیله معضلات و مشكلات كنونی كشور، چالش های احصاء شده در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و سازمان بهداشت جهانی(WHO) هستند.
احمدی با تاكید بر آنكه تمام برنامه های علمی دانشگاه تحت نظارت دبیرخانه پایش آزاد فعالیت می نمایند، اظهار داشت: هدف از نظام نامه پایش دانشگاه آزاد، تجمیع پتانسیل علمی اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تكمیلی دانشگاه برای حل مشكلات و معضلات كشور در حوزه علوم پزشكی است.
وی در پاسخ به سؤالی درباره نیازهای پژوهشی مساله محور در حوزه سلامت و ماموریت واحدهای دانشگاهی در این عرصه، اظهار نمود: طبق سند آمایش دانشگاه، اولویت های پژوهشی هر منطقه آمایشی برمبنای اولویت های پژوهش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و توانمندی های هر منطقه، رشته های تحصیلی و موقعیت اقلیمی احصاء شده و به تمامی استانها ابلاغ گردیده است.
ورود جدی به مسأله تولید فرآورده های گیاهی، در دستور كار دانشگاه آزاد
سرپرست دفتر توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه كرد: مورد دیگر ورود جدی به مسأله تولید فرآورده های گیاهی است. مقرر شده استانها باتوجه به اطلاعات ارسالی و ماموریت ابلاغی در حوزه كشت گیاهان دارویی، پیشنهادات خود در این عرصه نظیر دارو، مكمل، فرآورده و... یا طرح كسب و كار (BP) در این عرصه را تنظیم كرده و جهت بررسی كارشناسی، به شورای عالی سیاست گزاری گیاهان دارویی در این عرصه ارسال نمایند.
امكان استفاده پژوهشگران از پژوهانه دانشگاه آزاد، معاونت علمی و فناوری و وزارت بهداشت برای محققان
احمدی درباره گرنت های پژوهشی و حمایت های مالی دانشگاه آزاد از تحقیقات علوم پزشكی، اظهار داشت: هم اكنون تمامی اعضای هیات علمی در چارچوب طرح های درون دانشگاهی و با رویكرد تولید علم و حل مشكلات، به فعالیت پژوهشی مشغول هستند و از طرف دیگر، اعتبار و پژوهانه نیز به اعضای هیأت علمی اختصاص می یابد. محققین علاوه بر امكان استفاده از پژوهانه، امكان استفاده از پژوهانه آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی را نیز دارا هستند.
منبع:

1399/01/20
22:49:36
5.0 / 5
3082
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما