استاندار مركزی خبر داد:

كاهش 10 درصدی تردد با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

كاهش 10 درصدی تردد با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به گزارش مطب نما مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان ترددها 10 درصد كاهش یافته است.


سید علی آقازاده در حاشیه جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مركزی در جمع خبرنگاران با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مقابله با كرونا درباب فاصله گذاری اجتماعی و ایجاد محدودیت های بیشتر در هفته جاری اظهار داشت: از ساعت ۲۴ شب گذشته اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در تمام كشور و استان مركزی شروع شد و طبق اعلام نتیجه كار توسط نیروی انتظامی و اداره كل راهداری حدود ۱۰ درصد ترددها به استان و در درون شهر نسبت به ۲۴ گذشته كمتر شده است كه نشان از رعایت مردم و اثربخشی عملكرد تیم های نظارتی در گلوگاه های استان دارد و امید است ترددها كاهش بیشتری داشته باشد.
وی با اعلان اینكه در گام اول اجرای طرح، موفقیت هایی حاصل شده است، اظهار داشت: برای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه محدودیت هایی اعلام شده است، امسال باید سیزده نوروز را كنار بگذاریم و در خانه ها بمانیم، بدین سبب در این دو روز خودرویی در سطح شهرها تردد نخواهد كرد و طرح عدم خروج خودرو ها از درب منزل اجرا می گردد.
آقازاده اظهار داشت: از مردم می خواهیم كه همكاری لازم را در اجرای این طرح داشته باشند. اگر خودرویی بدون دلیل از منزل بیرون رود، برخورد قضایی با او صورت خواهد گرفت و ضمن توقیف یك ماهه خودرو، جریمه ۵۰۰ هزار تومانی درباب این تخلف اعمال می شود.
وی اظهار داشت: در جلسه امروز مصوب شد تیمی متشكل از فرماندار اراك، رئیس پلیس راهور و اتاق اصناف و نیروی انتظامی امروز تا عصر طرح ترافیكی و كنترلی برای رعایت مسائل بهداشتی برای محدوده مركز شهر و محل استقرار میوه فروشان در نظر بگیرند. گزارشاتی رسیده است كه نشان میدهد طی ۱۰ روز اخیر رعایت مسائل بهداشتی در این نقاط صورت نمی گیرد و فاصله گذاری اجتماعی بین فروشندگان و خریداران وجود ندارد.
استاندار مركزی اظهار داشت: خوشبختانه رتبه استان مركزی درباب مبتلاشدن به كرونا هر روز نسبت به دیگر استانها بهبود می یابد و امروز از نظر تعداد مبتلایان و شیوع بیماری در رتبه نهم كشور هستیم. اگر این رویه ادامه یابد و رعایت از جانب مردم صورت گیرد ظرف دو سه روز آینده وضعیت بهبود می یابد، البته این رتبه بندی ها فقط نوعی مقیاس است و امیدواریم این بیماری زودتر مهار شود.
آقازاده افزود: غربالگری ۹۴۰ هزار نفر در استان انجام شده است كه معادل ۶۶ درصد جمعیت یك میلیون و ۶۰۰ هزار نفری استان است. از تمام مردم می خواهیم ثبت نام در سامانه ارزیابی سلامت و پیگیری سلامت خود از این طریق را انجام دهند.
منبع:

1399/01/09
18:44:36
5.0 / 5
3444
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما